Peniaze pre slobodnú matku

3vera6
23. apr 2018

Na aké príspevky ma nárok slobodná matka ?

cuculiatko88
23. apr 2018

slobodna matka ma narok mat dlhsiu matersku ako matky ktore su vydate, pripadne ziju s partnerom, inak nic

marshmallow
24. apr 2018

@cuculiatko88 nejake prispevky ked nema rodicak musia byt

mondolina
24. apr 2018

Treba pýtať príspevky od otca dieťaťa.

alexandra1509
24. apr 2018

Žiadne príspevky výživné od otca dieťaťa a do prace

mondolina
24. apr 2018

@marshmallow
Rodicak dostane predsa každá.

marshmallow
24. apr 2018

@mondolina po skonceni rodicaku po tych 3 rokoch vtedy hadam na nieco ma narok ci?

alexandra1509
24. apr 2018

@marshmallow na nič

marshmallow
24. apr 2018

@alexandra1509 prispevok na byvanie hmotna nudza

jeennyv
24. apr 2018

Kazdy pripad je individualny, treba vediet viac... prispevky zalezia na zaklade situacie, byvanie vyzivne, atd...ak byva napr s rodicmi su posudzovani vsetci clenovia v domacnosti atd...treaba ist na urad a popytat sa konkretnu situaciu

mondolina
24. apr 2018

@marshmallow
Má nárok na prácu, na výživné a možno nejaké drobné od štátu.

nellita
24. apr 2018

Ja som slobodna matka,nedostala som ani dlhsiu MD,ani ine príspevky,je to na koho natrafíte na urade

mirka17
24. apr 2018

@nellita je rozdiel slobodná a osamelá matka, a nie je to o tom na koho natrafíš, ale o tom čo si vydobiješ. Mna by uradnička neodpinkala ani nahodou

mijo53
24. apr 2018

@nellita musela si dostať lebo to vyplýva zo zákona. MD je 34 týždňov u slobodnej matky 37. Ináč má nárok od otca na alimenty, keď nebude platiť potom bude mať od štátu a on pôjde do väzenia

nellita
24. apr 2018

@mijo53
@mirka17 no mozte skúsiť sa nedat odbit,normalne chodili po dome z uradu práce a so susedmi hovorili ako zijem,s kym atd atd,nie je to ľahké dostať nieco naviac, možno niekomu staci iba napisat čestné vyhlásenie a pohoda,no len ked sa nieco prevali vratit musi vsetko.

mirka17
24. apr 2018

@nellita myslela som to tak, že sa nedam odbiť ak som v práve, a nie že klamem o tom že som slobodná, osamelá a pritom si veselo žijems priatelom.!

mogaa
24. apr 2018

Skôr sú tam výhody v zamestnaní - nemusí robiť nočné a pod.

mondolina
24. apr 2018

@mogaa
To nie je až tak pravda,

sense
24. apr 2018

Na dlhsiu matersku ak si osamela, a mas narok na vyzivne od otca dietata... a ak nemas vobec ziadny prijem tak mozno prispevok v nudzi plus prispevok na byvanie ale ak mas matersku ale. rodicak tak ti to nevyjde zrejme...a mas narok na pridavky a jednorazovy prispevok pri narodeni dietata...

carrot_apple
24. apr 2018

ja som bola osamelá matka,čo je rozdiel ako slobodná matka, partner býval na opačnom konci mesta ako ja, ja mám svoj vlastný byt v ktorom bývam so svojou matkou, jej príjem do úvahy nebrali a dostala som príspevok na býbanie lebo som bola v hmotnej núdzi, partner nepracoval, myslím, že tam bolo ešte niečo na zdravotnú starostlivosť-dáke 2 eurá na mesiac(smiešne), a ešte voľačo dokopy 135 eúr cca, a 8,5 mesiaca som mala materské lebo som si predtým platila DNP,ale v roku 2012. myslím, že sa moc nemenilo odvtedy. ono to veľa závisí, ako žijete, či úplne oddelene, či ste manželia bez príjmu, či máte či nemáte majetok...

alexandra1509
24. apr 2018

@marshmallow jedine ak máš vlastné bývanie a žiješ sama s dieťaťom ak byvas u rodičov alebo s niekým bere sa aj jeho príjem a príspevok na bývanie a hmotná núdza zalezi aj od toho koľko dostáva výživné na dieťa ak je to nad tu sumu máš smolu

3vera6
autor
24. apr 2018

Ďakujem baby

nellita
24. apr 2018

@mirka17 ani ja som neklamala a nepomohlo nic,zvazili ze nemam narok

cecilia68
24. apr 2018

@nellita No, keď žiješ s partnerom, tak jasné, že ti nič nedajú...preto chodia po susedoch a vypytujú sa...

mirka17
24. apr 2018

@nellita a napisali aj zdôvodnenie prečo?

fokuska
24. apr 2018

@nellita Zakon presne definuje kedy ma kto na co narok, to nie je o tom co niekto na urade "zvazi". Z akeho dovodu si nemala narok?

nellita
24. apr 2018

@mirka17
@fokuska nenapisali iba podla toho a toho paragrafi zakona nesplnam podmienky,ked som sa pytala osobne preco,zamestnankyna sa vyhovarala na veducu a ma ani neprijala,kaslala sim potom nato,mala sim ine starosti nez riesit to a naťahovať sa. Zakon je jedna vec,realita druha,chcela son tym povedar len ze posudzuje sa to individuálne aspon ja si to myslim

fokuska
24. apr 2018

@nellita Bud si naozaj nesplnala podmienky, akebo si sa nechala zbytocne odbit :(

marusia12
24. apr 2018

@marshmallow Mala výhody za socíku, dnes žiadne.