Patrí mi vyšší rodičovský príspevok?

simonaluk
19. sep 2022

Dobrý deň,prajem baby mám takú otázku že:
Tento mesiac mi končí materská ktorú som mala ešte platenú z práce , chcem sa teda spýtať či mi bude patriť ten vyšší rodičovský príspevok,keď už momentálne niesom zamestnaná nakoľko mi počas tehotenstva skončila pracovná zmluva ...
A tak tiež neviem čo teda uviesť do žiadosti o rodičovský ? Myslím ( časť B sociálne postavenie žiadateľky) aj keď síce mám odpracovaných 5 rokov

floren
19. sep 2022

Áno, ak si brala materskú, máš nárok na vyšší RP

olvedicsilla
19. sep 2022

@simonaluk tam napisat do kolonk INE: ekonomicky necinna osoba

simonaluk
autor
19. sep 2022

@floren aj napriek tomu že už momentálne niesom zamestnaná,áno ?

veronikaszabova
19. sep 2022

@simonaluk
1. Matersku ti posielala SP, nie zamestnavatel.
2. Narok mas na vyssi RP

jeanne14
19. sep 2022

@simonaluk áno vyšší. Mne skončila zmluva počas poberania materskej už. Mala som vyšší rodicak. Pri druhom potom ale bez materskej a nižšší.

floren
19. sep 2022

@simonaluk áno

simonaluk
autor
19. sep 2022

Dobré tak vďaka baby ;) ...
A ešte k tej žiadosti do kolónky mám dať teda čo ? Viete niektoré na tom úrade sú fakt nepríjemní,a nakoľko som si žiadosť aj čestné vyhlásenie vytlačila a vypísala doma ,tak nech to mám v poriadku, zaniesť to chcem radšej osobné

sashabb
19. sep 2022

@simonaluk ešte by som odporúčala vybrať si podporu keďže máš odpracovaných 5rokov a už ti skončila zmluva.

marticka85po
19. sep 2022

@simonaluk ja som tiez niektore kolonky nevedela vyplnit,nechala som prazdne a pani na urade to vyplnila spolu so mnou.oni to robia kazdy den tak nevidim dovod zeby boli neprijemni na vas.

simonaluk
autor
19. sep 2022

@sashabb no rada by som ,len neviem ako na to , nieže by som nechápala len som ešte niečo také neriešila, čo viem tak po Materskej ten rodičovský príspevok, ale o podpore som nevedela ,keby si mi to mohla vysvetliť bola by som rada 🙂

eri444
19. sep 2022

@sashabb inak to som napríklad nevedela ani ja, že sa dajú tieto dve dávky ako keby spojiť a brať teda v jeden čas oboje

veronikaszabova
19. sep 2022

@eri444 nie, RP a podpora sa nedaju poberat naraz

pondelok01
19. sep 2022

@eri444 nedaju sa naraz, ale ak bude so ziadostou o podporu cakat, kym jej skonci rodicak, na podporu uz nebude mat narok. Ak podpora vychadza viac ako RP, treba najprv pol roka brat tu, a potom az ziadat o rodicovsky prispevok.

simonaluk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonka333
19. sep 2022

@simonaluk ja som nastúpila na materskú v polovici januára a to mi už od prvého januára zanikla zmluva na dobu určitú...na vyšší rodičak má nárok mamička vtedy ak poberala aj materské...takže to že momentálne si nezamestnaná...nevadí....🙂

simonaluk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz