Pandemický rodinný príspevok na viac ako trojročné dieťa

alex1212
7. sep 2021

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom príspevku... Malý bude mať v apríli 3 roky, no do školky mi ho vezmú až od septembra, ja prácu nemám, som vydatá, nemám teda nárok na žiadnu dávku. Viete mi niekto s určitosťou povedať, či ak by pretrvávala táto kovid situácia budem mať do nájdenia si práce nárok na predlženie rodičovského príspevku? a Druhá otázka.. Ak kamarátka, ktorá má 3,5 ročné dieťa, ktoré má doma, nie v školke a teraz dočerpala podporu, tiež vydatá, čiže žiadny iný príjem mať nebude, či tiež môže požiadať aj po vyčerpaní podpory o tento pandemický rodinný príspevok už teraz.. Ďakujem veľmi pekne

klarissa25
7. sep 2021

No ja pevne verím ze už čoskoro ten akože pandemicky RP zrušia...mam otázku čo by si robila keby žiadna pandémia nebola??a nie kamarátka nemôže ísť na pandemicky rodičovský treba dat dieťa do škôlky a hľadať si prácu

alex1212
autor
7. sep 2021

@klarissa25 mne dieťa do školky skôr nezoberú a ona do školky a školy deti nedáva, vyučuje ich doma. Čiže mám byť bez koruny, ak je taká možnosť rada ju využijem

klarissa25
7. sep 2021

@alex1212 stále si mi neodpovedala ze co by si robila keby nebola pandémia....každopádne ona nemá nárok na pandemicky

alex1212
autor
7. sep 2021

@klarissa25 ďakujem za odpoveď, ešte si počkám na iné reakcie a čo by som robila? Minula by som asi komplet všetky úspory do septembra...

darkswan
7. sep 2021

@alex1212 tuto situaciu riesia matky milon rokov, nechapem preco tuto pandemicku somarinu davno nezrusili, normalnych ludi to moze akurat stvat, ze prispievaju na darmozracov, ktorym sa nechce robit, mozes urobit to co vsetky, zaplatit skolku a makat alebo najst maminu co je doma a opatruje deti v mikrokolektivoch

alex1212
autor
7. sep 2021

@darkswan další chápajúci do diskusie.. mám odrobených 8 rokov na tpp a popri vs som makala vo fabrikách aby som mala peniaze.. nie som žiadny darmožráč, štát to vymyslel tak, že deti nezoberie do skolky ked dovrsia tri roky.. jediná možnosť je pandemický bohužial.. určite nebudem zarabat majland, aby som si mohla dovoliť sukromnej osobe platiť celý mesiac opateru, sa zobudte. potrebujem státnu školku..sukromna skolka stojí 350e mesacne..

katkaseiner
7. sep 2021

@alex1212 prave pises ze kamoska deti do skoly ci skolky nedava, bude ich ucit doma. To je ale jej rozhodnutie... zato jej nikto prispievat nebude aby ona mohla doma ucit skolkara a skolaka.... jednoducho su skoly a skolky a tam by sa malo dieta vzdelavat... jej rozhodnutie ze bude vzdelavat doma (viem ze je taka moznost) tak hadam nechce aby jej za to platili

kristiii
7. sep 2021

@alex1212 pred pár rokmi som bola presne v takej istej situácii ako ty, syn marcový, škôlka od septembra. Zohnala som mamičku, ktorá bola na RD s o rok mladším chlapcom. Za seba pevne verím, že do apríla tento stupídny príspevok zrušia.

alex1212
autor
7. sep 2021

@kristiii a kolko ste jej mesacne platili

katkaseiner
7. sep 2021

@alex1212 to myslim zavisi od regionu a od dohody... tiez so to tak mala, ale naco to tu vytrubovat?

sprjuska
7. sep 2021

@alex1212 a to ako vieš už teraz, že ti dieťa do škôlky nevezmú? A co tie matky, co žijú v Ba, tam to "vedia s určitosťou" a preto hľadajú iné riešenia, kam dať deti, aby mohli pracovať...to keby každá matka, ktorej nevezmú dieťa do škôlky nmohla čerpať peniaze od štátu tak dosť veľa matiek by deti ani do škôlky nedávalo...u nás beali deti do škôlky aj od januára, také co mali tri roky neskôr ako v decembri a nue som z dediny ale krajského mesta...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzasipova
7. sep 2021

@alex1212 Nikto ti nezaruci, ze bude pandemicky rodicovsky. Ja som mala pred rokmi podobnu situaciu, dcera mala 3 roky v aprili, takze som platila 360€ za skolku a chodila do prace.

renka30
7. sep 2021

Na aký pandemický chce mať nárok tvoja kamarátka, keď dieťa do škôlky nechodí z jej vlastného rozhodnutia. To ako teraz všetky matky 3 ročných detí si ani neprihlásia deti do škôlky, lebo pandemický? A myslím, že k žiadosti o pandemický sa prikladá aj rozhodnutie o neprijatí dieťaťa do škôlky, opravte ma ak sa mýlim...

darkswan
7. sep 2021

@alex1212 ja som prebudena, evidentne ty nie, ja som mala tiez fabruarove dieta, sama mama a musela som si pomoct, ty sa prebud

alex1212
autor
7. sep 2021

končím túto debatu, evidentne som na zlom mieste..

kikavadi
7. sep 2021

Neviem ako s tým pandemickym RP, ale čo sa škôlky týka, tak u nás napr. aprílové dieťa nevezmú teraz od septembra, ale po dovŕšení 2,5 roka, za predpokladu, že je odplienkovane, samostatné pri jedení, tak dodatočne vedia prijať od januára zvyčajne. A podmienkou je, že sa matka vracia do práce, inak dieťa nevezmú. Pár miest sa v škôlke vždy uvoľní počas roka. Skúste keď tak sa spýtať ku koncu roka, či nemajú miesto. Moj malý je našťastie augustový, tak ma tieto starosti obídu 🙏

alex1212
autor
7. sep 2021

@kikavadi konečne normálna odpoveď, dakujem pekne

luuckka
7. sep 2021

@alex1212 píšeš že kamoška ostáva doma s deťmi veď sa s ňou dohodni nech vezme aj tvoje dieťa a nemáš problém

alex1212
autor
7. sep 2021

@kikavadi u nás je neskutočná situácia.. deti musíme prihlasovať do školky, hned po narodení, aby sme vobec dostali miesto a potom aj tak vyberajú veľa krát po známosti a je tu fakt problém.. kedysi brali aj v januári, ale min rok nezobrali ani len 3,5 ročných niektorých, lebo veľa predškolákov neodišlo do školy kvoli korone a tým pádom sa neuvolnili miesta v ostatných nižších ročníkoch. je to od veci stav.. ale akurát mi kamarátka napísala, že teda na ten pandemický majú nárok matky, ktoré nemajú žiadnu prácu a príjem a ich dieťa aj do školky chodiť može. Podmienkou je len to, že musela byť teraz na rodičovskom a následne to predlžujú.

alex1212
autor
7. sep 2021

@luuckka ona ich doma učí.. tri deti.. čiže asi sotva bude mať čas ešte na mojho..

annamalaga
7. sep 2021

Keď si vydatá , máš manžela nie, ten hádam plat má a keď nie , tak súkromná škôlka a ty do roboty. Či čo si čakala zázrak?

kikavadi
7. sep 2021

@alex1212 fuha, tak to máte ťažké so školskou teda. U nás aspoň pracujúcim maminkam sa snažia vyjsť v ústrety. A tiež rozumiem, že nemať kde nechať dieťa, nevezmú ho do škôlky a bez peňazí byť polroka, kým pôjde do škôlky, tak to je hrôza. Tak ja zas dúfam, že do toho septembra budete mať predĺžený RP. Podľa mňa by to malo byť nejako doriešené, keď sa deti narodia januar-jun. Mohlo by byť nejaké druhé kolo podávania prihlášok do škôlky, veď to sa takto nedá..kto až zarobí toľko, aby 400-500€ platil na súkromnú škôlku?

mogaa
7. sep 2021

@alex1212 no na 90%tu na jar tu už pandemický rodičovský nebude....pandemický rodičovský bol z dôvodu že bol problém si zohnať prácu lebo bolo všetko pozatvárané, táto situácia ale dávno pominula....treba počítať že ho zrušia zo dňa na deň ale kedy k tomu príde, to ti vopred nepovie nikto.....ale logicky štát nemá na to aby niektorým mamičkám platil pandemický do 4-5rokov dieťaťa lebo si nezohnali prácu....nezamestnané mamičky sa musia zariadiť tak ako tie zamestnané čo im nevzali dieťa do škôlky......pri zamestnaných mamičkách tiež nikoho nezaujíma kde dávajú deti keď im ich do škôlky nevezmú....

marryen
7. sep 2021

@mogaa no tým by som si nebola tak istá. Už dávno nieje dôvod na jeho vyplácanie, ale akosi ticho je okolo toho. Ako keby zabudli, že niečo také sa vypláca. Len aby ho ešte celý bud. rok neplatili. Ja som si bola istá, že max. na jar to skončí a furt je tu. Niektoré už majú 4,5 ročné deti a stále berú rodičák a ešte sa tu chvália, že nič nehladajú, kým to štát vypláca. Na hlavu. 😵 Hlavne že je prázdna špajza. Ale na toto štát má. Brrrr

darkswan
7. sep 2021

@marryen presne a je smutne, ze nejaka sama mama nedostane nic navyse, lebo preshvihne limit zarobku, v podstate su trestani vzdy ludia co makaju

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz