Pandemický rodičovský príspevok a dávka v nezamestnanosti

dankanatyviki
13. nov 2020

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. 21.11. 2020 mi končí rodičovska dovolenka a malú nerobrali do škôlky, preto potrebujem dat v práci výpoveď.
1.otazka-budem mat nárok na pandemicky rodicovsky príspevok aj keď mam nárok na podporu v nezamestnanosti?
2.otazka - dávku v nezamestnanosti by som si chcela zvýšiť, keď dám výpoveď dohodou a 2 dni dovolenky ALE nebude to mat vplyv na ten pandemicky rodicovsky príspevok? Žeby som nan stratila nárok?
Ďakujem za radu

lubka73
13. nov 2020

pokial mi je zname, ak mas narok na inu davku nemas narok na pandemicky rodicak, v tvojom pripade bud ukoncenie PP a podpora, alebo este bola moznost pandemicka OCR pre mamicky co nemaju kam umiestnit dieta, to neviem ci je este aktualne , ale v oktobri este bolo

mogaa
13. nov 2020

@dankanatyviki nárok na pandemický RP máš len v prípade ak nemáš nárok na iný príjem - mzda, OČR, podpora.......čiže nie ak máš nárok na podporu, nemá nárok na pandemický RP

lubka73
13. nov 2020

U detí, ktoré ešte nenavštevujú materskú školu, a u blízkych príbuzných, ktorým je poskytovaná starostlivosť v zariadeniach sociálnych služieb, zostáva situácia nezmenená, t. j nárok na pandemické ošetrovné majú oprávnené osoby naďalej aj v prípade, ak sa rozhodnú nedať dieťa alebo blízkeho príbuzného do zariadenia z obavy pred koronavírusom.
este to maju stale na stranke, cize podla vsetkeho to este plati a mozes ist na pandemicku ocr

bublinka1426
13. nov 2020

@dankanatyviki mas narok len na 1 davku

dankanatyviki
autor
13. nov 2020

Ďakujem za odpoveď.
Práveže toto som si aj myslela ale dnes som volala na úrad práce a tam mi povedala ze pandemicky rodicovsky príspevok dostanem keď dam v práci výpoveď a keď skončí pandémia môžem normálne poberať podporu. Každý hovorí iné takže neviem co robiť aby som nespravila chybu

jana005
19. nov 2020

@dankanatyviki ahoj, toto si pozri

jana005
19. nov 2020
dankanatyviki
autor
19. nov 2020

@jana005 ďakujem veľmi pekne

tin_ka
24. mar 2021

@mogaa dobrý deň. Chcela by som sa opýtať,nevedeli by ste mi poradiť?
Mám dieťa,ktoré dovŕšilo 3 roky v decembri. Manžel na neho bral predtým pol roka materskú. Ja som šla na úrad práce, kde mi ale nevznikol nárok na podporu, čo sme aj vedeli, že tak bude.. momentálne je dieťa so mnou doma, ja som nezamestnaná, niesom ani SZČO a z úradu nepozerám podporu v nezamestnanosti. Dalo by sa nejako získať pandemicky rodičovský, keď som ho mala prerušený? Dakujem

jana005
24. mar 2021

@tin_ka už ti v inej diskusii písali, že nie.
V decembri ste vedeli, že existuje pandemicky rodičak, tak si si mala zisťovať vtedy veci. Teraz už s tým neurobíš nič,en sa s tým zmieriť.
Stačilo, žeby manžel vtedy prerušil materskú, a naspäť by ste prepísali na teba rodičak aspoň na jeden deň a mala by si nárok na pandemicky.
Teraz je už neskoro, a nevrátiš to späť.
Viem, je to nefer, aj mňa by to štvalo, ale už sa s tým nedá nič robiť

jana005
24. mar 2021

@tin_ka ešte je možnosť mať SOS dotáciu, len to v tom prípade, ak ti skončil pracovný pomer alebo aspoň dohoda teraz cez pandémiu

tin_ka
24. mar 2021

@jana005 Áno, pýtala som sa v inej diskusii. Chcela som sa spýtať ešte na iný názor, vyzeralo, že pani tomu rozumie.
No žiaľ neorientujeme sa v týchto veciach.
Niesom ten typ, čo vyhľadáva každú medzeru v zákonoch, každu možnosť aby si prilepšil. Očividne len na moju škodu. Kdesi som čítala, že sa dá o rodičovský požiadať aj spätne. Preto sa snažím k niečomu dopátrať. Po troch deťoch po sebe som pri poslednom nemala nárok na materskú, preto požiadal aspoň manžel, keď sme zistili, že taká možnosť je.. vravím, neorientujeme sa v tom, neplánovali sme deti v termínoch výhodných pre získanie materskej a pod..
Ale ďakujem za komentár

jana005
24. mar 2021

@tin_ka ja to nepíšem v zlom, len fakt škoda, že keď ste vedeli o pandemickom rodičaku, že ste to neriešili skôr.
Teraz je nato už veľmi neskoro.
Škoda, lebo tie peniažky by určite pomohli a si vlastne na tom tak isto ako iné mamičky, čo rodičak berú.
Spätne už nevyriešis nič

tin_ka
24. mar 2021

@jana005 veď ani ja to nemyslím v zlom. Povzdychavam si nad svojou sprostostou.Veľmi sme o tom pandemickom ani nevedeli 🙆 Hlavne som to neriešila, keďže manžel bol na materskej.. no nič. Včera večer ma odrazu osvietilo 🙂 neskoro

jana005
24. mar 2021

@tin_ka škoda, že ťa to ozaj nenapadlo v decembri. Mňa by to na tvojom mieste tiež veľmi mrzelo.

simona745
21. apr 2021

Dobrý deň prosím vás 28 teraz konci núdzový že stav už, čiže sa aj Rusi ten pandemicky rodicak?