Pandemický rodičák na neplatenej rodičovskej

monica222
10. dec 2020

Chcem sa spytat do 11.12vyberam dovolenku odchadzam z prace a od 13.12uz pokracujem na rodicovskej neplatenej dovolenke mna by ale zaujimalo ze ci si mozem potom poziadat o pandemicky ?

mogaa
10. dec 2020

@monica222 máš PP?

tecko28
10. dec 2020

podla mna nie nebolo ti pandemiou znemoznene nastupit d prace. Ale nepoznam tvoju situaciu preco si ukoncila PP

pelopeia
10. dec 2020

o pandemicky RP sa neziada.. pandemicky RP sa vyplaca suvislo ako pokracovanie k RP, kedy dieta dovrsi 3 alebo 6 rokov veku. takze ak aktualne nepoberas RP, nemas narok ani na pandemicky RP. druha vec je tiez, ci ti vznika narok na podporu, ked ukoncujes PP. davka v nezamestnanosti ma prednost pred vyplacanim pandemickeho RP.

mogaa
10. dec 2020

@mogaa pokiaľ ti pracovný pomer trvá tak na pandemický rodičovský nemáš nárok.....na pandemický rodičovský má nárok len žena čo ostane bez práce(nesmie jej trvať pracovný pomer,čiže musí byť nezamestnaná a bez príjmu(nesmie ma nárok ani na podporu)

mogaa
10. dec 2020

@monica222 platil ti ten príspevok vyššie

monica222
autor
10. dec 2020

@mogaa nie nie baby ja uz budem nezamestnana nakolko dcerka ide do skolky az buduci rok v septembri a ja som ukoncila pracovny pomer ...do toho 11.12 vyberam len dovolenku a od 12.12 som uz len cisto na neplatenej rodicovskej dovolenke s tym ze uz som nezamestnana cize poberat nebudem nic

mogaa
10. dec 2020

@monica222 ak nemáš nárok na podporu tak dostaneš pandemický rodičák.....pozor aby si nebrala obe dávky či súbežne či po sebe - musela by si jednu z nich vrátiť....

wodanka
10. dec 2020

@mogaa nevieš mi náhodou poradiť tiež? Mne skončil PP k 8.12. Mam nárok na podporu, ale nechcem na ňu nastúpiť. Mam ešte nejakú možnosť byť doma (aj bez príjmu), niečo ako predĺžená rodičovská. Ide mi hlavne o odvody a o to, že čakáme na adopciu s druhým dieťaťom. Ďakujem za každú radu

simona745
19. feb 2021

Na koľko mesiacov je ten pandemicky rodicak ďakujem