Pandemická OČR po ukončení pracovného pomeru

anna1506
2. nov 2021

Dobrý deň, prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť? Bola som zamestnaná od 5 mesiaca 2014.Následne som od novembra 2018 bola na materskej a rodičáku. Rodičák mi končí 8.11. Žiaľ, dali mi v práci výpoveď k 3.11, s tým, že mi dali dovolenku a zvyšnú časť mi preplatia. Mám nárok na pandemickú OČR? A od akého dátumu o ňu žiadať, od 4.11, alebo až 9.11, kedy mi končí rodičák? Ďakujem veľmi pekne za radu.

lucka_ke
2. nov 2021

od 4.11.

marci77
2. nov 2021

skuste sa opytat aj v tejto skupinke
https://www.modrykonik.sk/group/2172/

podla mna budete mat narok na pandemicku ocr v ochrannej lehote, ale musite si poziadat hned na druhy den po skonceni prac. pomeru, lebo nie som si ista, ci vy nebudete mat ochrannu lehotu iba 1den
to nevadi, ze budete aj poberat rodicovsky prispevok

lilinka88
2. nov 2021

Z akého dôvodu si chcete dať pandemicku očr?

marci77
2. nov 2021

@anna1506
a dieta chodi do skolky? alebo nie?

anna1506
autor
2. nov 2021

@marci77 áno, dieťa mám zapísané v škôlke, ale teraz je dlhodobo doma kvôli zápalu pľúc.

anna1506
autor
2. nov 2021

@lilinka88 nakoľko potrebujem nejaký príjem a neviem čo by bolo najvhodnejšie.

lilinka88
2. nov 2021

@anna1506 lenže nemáš dôvod na pandemicku očr

anna1506
autor
2. nov 2021

@lilinka88 a aké sú teda možnosti prosím Vás.

papa2
2. nov 2021

@anna1506
podla mna mas skor narok na pandemicky rodicovsky prispevok. riesim nieco podobne, pani mi dnes na upsvar povedala, ze ak mi skonci pracovny pomer pocas rd, pred dovrsenim 3 rokov dietata, vznika narok na pandemicky rp,ak nemas ziadny iny prijem.

anna1506
autor
2. nov 2021

@papa2 ďakujem veľmi pekne za radu. Žiaden iný príjem nemám.

marci77
2. nov 2021

ano, ak dieta chodi do skolky (resp. ho prijali a je tam zapisane) dovod na pandemicku ocr nemate
iba ak na klasicku ocr, ta je 14dni, ak tlacivo vyplni pediatricka
pandemicka ocr je iba v pripade, ak sa zatvori trieda, do ktorej dieta chodi podla pokynov RUVZ

takze presne ako hovori @papa2, bud pandemicky rodicovsky prispevok a potom urad prace a podpora v nezamestnanosti (narok by ste mali mat, ak mate odpracovane 2roky za posledne 4roky)
ale nie som si ista, ci sa to tak da, ze najskor budete co mozno najdlhsie na pandemickom rodicaku a potom pojdete na urad prace

vela uzitocnych info k tymto temam su napr.pod tymto profilom pani pravnicky na FB, ktora to zistuje, ake su aktualne vyhlasky

https://www.facebook.com/pravneprerodica/photos...

alebo aj tato skupinka na MK mne osobne dala vela cennych info
https://www.modrykonik.sk/group/2172/

@anna1506

anna1506
autor
2. nov 2021

@marci77 ďakujem veľmi pekne za usmernenie.

marryen
2. nov 2021

@marci77 dá sa to, veľa žien to takto urobilo ako píšeš, ale bude sa to preverovať, pretože to poberali neoprávnene. Nárok mala mať len tá, čo je bez nároku na nejaký príjem, nie že účelovo nepožiada o podporu, aby mohla brať pandemický. Údajne sa to preveruje a každá špekulanktka ktorá chcela vybabrať so systémom bude PR vracať. Hovoril o tom minule Krajniak.