Otec popri práci na materskej

samponka
15. jan 2018

Dobry den. Nikde na internete som nenasla odpoved na moju otazku, tak sa obraciam na Vas. Mozno by budete vediet poradit. Za par dni mi konci materska dovolenka a mala by som nastupit na rodicovsku. Avsak radi by sme s manzelom vyuzili moznost poberania materskej aj druhy krat-na otca dietata. Manzel je zamestnany a nerad by realne odisiel na MD, chce stale chodit do prace. Ja mam s.r.o.-cku, ktora je uz ale takmer rok nefungujuca(platim dane samozrejme, ale ziadne obraty nemam). Nemam ziadnych zamestnancov. Keby som zamestnala manzela, moze mu byt vyplacana materska z tohto novo nadobudnuteho zamestnania? A nadalej by chodil do prace...dakujem za kazdu odpoved

majusqa77
15. jan 2018

tak ako si to predstavujes - nie
jedine ak ukonci pracovny pomer, nastupi k tebe a potom pojde na matersku

meggie1984
15. jan 2018

@samponka materska by mu bola vyplacana praveze z terajsej prace (musi mat potrebny pocet odrobenych dni, aby mal narok - podobne ako zena, ked ide na MD). Nesmie poberat prijem z toho socialneho poistenia, z ktoreho cerpa MD = terajsia praca. Ak chce v praci zostat, jedinu moznost ma dohodnut sa s vedenim, ze ho na dobu MD zamestnaju na zaklade novej zmluvy. Po skonceni MD sa zmluva zrusi a pracuje na zaklade terajsej.

luliu
15. jan 2018

Tvoj manžel nemôže pracovať na zmluve, z ktorej bude čerpať materskú. Musi na tu dobu uzatvorit inú zmluvu vo firme a po skončení MD, môže novú zmluvu zrušiť a pokračovať v starej

zuz_anaa
15. jan 2018

@samponka
https://najmama.aktuality.sk/clanok/243652/cora...

Manžel môže poberať materskú a ostať v svojej práci kde sa vytvorí pracovný pomer na dohodu kým bude poberať materskú a po skončení materskej pôjde zase na TPP. Takto to riešime aj u nás 👍🏼

zuzkamargit
17. jan 2018

@zuz_anaa a nechodia na to kontroly zo socialky? Prave to doma riesime.

zuzkamargit
17. jan 2018

@zuz_anaa myslim do firmy, aby z toho nemala problem 😉

luliu
17. jan 2018

@zuzkamargit prečo by mala mat firma z toho zle, nerobí nič protizákonné, je to bežný postup

majusqa77
17. jan 2018

@zuzkamargit chodia, a co?

zuzkamargit
17. jan 2018

@majusqa77 no ze co ich tam zaujima

majusqa77
17. jan 2018

@zuzkamargit zmluvy, podklady

zuz_anaa
17. jan 2018

@zuzkamargit veď som ti poslala ten link tam si to prečítaj! Nieje to nič nezákonne že otec bude poberať materskú a bude zamestnaný na dohodu počas toho obdobia. 🙂