Otec na materskej - papierovačky

veronikas30
14. máj 2021

Zdravím. Chcela by som sa prosím poradiť. Ja by som od 15.mája mala začať poberať materskú na druhé dieťa, ktoré sa má narodiť koncom júna. Tým pádom mi na prvé dieťa končí rodičovský a manžel szčo by si uplatnil materskú na prvé dieťa. Musí ísť na sociálnu poisťovňu a tam mu dajú žiadosť o materské? Viem že sa prikladá ešte potvrdenie že ja už nepoberám žiaden príspevok na prvé dieťa. Všetko sa rieši so sociálnou poisťovňou alebo niečo aj s upsvar? Mám v tom chaos. Ďakujem za poradenie. 🙂

mirustek1990
14. máj 2021

@veronikas30 Ja to práve riešim s rozdielom, že termín mám 5.7., staršiu máme dcéru a manžel je zamestnanec.

K 1.6. by si mala požiadať UPSVaR o odňatie RP na syna. Vzor nájdeš na ich stránke. U nás v PB napr vyžadujú ako prílohu k tomu priznanie MD zo soc poisťovne a tí zas majú od podania Tvojej žiadosti 60dní a tiež chcú potvrdenie, že nepoberám RP.

My sme požiadali soc poisťovňu o dané tlačivo pre manžela, poslali poštou, personalistka mu kázala prísť s tým tlačivom najskôr týždeň pred nástupom, že oni to zašlú na pobočku.
Na Sociálnej poisťovni majú od mája novú metodiku, tak sa mi kázali ozvať neskôr. V pondelok snáď odpíšu ako si to teda želajú a dám vedieť.

mirustek1990
14. máj 2021

Teda neviem, kde som zobrala, že máš syna. Asi veľa hodín 😉

veronikas30
autor
15. máj 2021

@mirustek1990 v pohode, dik zatiaľ za info 🙂. Môžeš mi potom napísať keď ti dajú vedieť? Ďakujem. 🙂

veronikas30
autor
15. máj 2021

@veronikas30 a dcérku mám aj druhá by mala byť :D 🙂

mirustek1990
15. máj 2021

@veronikas30 Jasné, dám, myslím, že najneskôr do utorka odpíšu.

ewellin1507
5. okt 2021

@veronikas30 dobrý deň, všetko ste teda vybavovali na sociálnej poisťovni? My to tiež teraz ideme riešiť ja som teraz od 23.9 na materskej a muž bude poberať materskú na staršieho syna. V sociálnej poisťovni som bola dali mi tam tlačivo na materskú a povedali ze ešte to rozhodnutie z úradu práce budú potrebovať že už nepoberam rodičovský príspevok a ešte mam doniesť kópiu rodného listu. Ešte niečo iné od vás pýtali ci to bolo všetko?? Ďakujem za odpoveď

veronikas30
autor
6. okt 2021

@ewellin1507 myslím že všetko ako ste napísala 🙂, nič viac

ewellin1507
7. okt 2021

@veronikas30 oki ďakujem pekne za odpoveď