Otec na materskej, mama nezamestnaná

nikol1316
12. jún 2021

dobrý den, chcem sa spýtať ak otec bude na materskej dovolenke a ja som nezamestnana, mame dve deti, jedno starsie na ktoreho sa nam konci RD a mladsie narodene na ktore chce manzel poberat materske, ako by sme mohli byt doma sucastne aby som si ja nemusela platit odvody na zdravotke?..niekde som citala ze sa da poziadat nejake tlacivo o tom ze sa budem starat o dieta do 6 rokov, moze dcerka chodit do skolky alebo musi byt doma?..dakujem za info ako by sa to dalo

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikadomi
12. jún 2021

@nikol1316 Osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov. Štát platí zdravotku aj odvody, dieťa môže byť v škôlke max 4hod. denne. Ak na celý deň, zdravotku si platíš sama.

monique89
12. jún 2021

Prepac, ale neda mi... Preco chcete byt obaja doma a este aj dcerku dat do skolky? Aj ja by som chcela, aby isiel manzel na matersku (zamestnavatel mu to nanestastie neumozni), ale preto, aby som ja mohla ist do prace...

mogaa
13. jún 2021

ano ty sa vieš prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov ale v tom prípade musí chodiť staršie dieťa do škôlky len na pol dňa.....čiže vždy do 12-tej musíš ísť pre neho.....

mogaa
13. jún 2021

a hlavne v škôlke musí byť zahlásené že chodí len na pol dňa.....čiže ak má 3 a zobrali ho, treba tam nahlásiť že bude chodiť len na pol dňa....keď sa robia náhodné kontroly, musí byť dieťa v škôlke tak nahlásené, teda nie že je prihlásené na celý deń a matka si ho vyberá skôr, ale musí byť oficiálne zahlásené že chodí len na pol dňa

nikol1316
autor
13. jún 2021

dakujem vam za pomoc 🙂