Otec na materskej, dieťa prijaté do škôlky a nastúpi do nej až v 3. rokoch

eneida
30. jún 2021

Dobrý deň, vedeli by ste mi dat informáciu prosím Vás, dieťa bude mať 3 roky v decembri, je prijaté od septembra do škôlky s tým ze by sme ho dali až od 3 rokov, a mohol by manžel nastúpiť dovtedy na materskú s nim??? Ja by som stopla RD a nastúpila do prace....
Budem vďačná za informáciu, a prajem pekný deň

mamanadruhuu
30. jún 2021

Dobrý deň. Dieťa by nemalo chodiť do škôlky pokým bude manžel poberať MD.

ajka6
30. jún 2021

@eneida
My sme to mali presne takto. Dcérka do škôlky nastúpila až po decembri. Manžel s ňou bol na MD. Nie je to problém, len musí byť upovedomená ako škôlka, tak aj sociálna poisťovňa, že dieťa je síce prijaté do škôlky, ale reálne ju nenavštevuje.

eneida
autor
1. júl 2021

@ajka6 a sociálnej poisťovni ste to oznámili písomne? A nebol problém žiaden??

ajka6
2. júl 2021

@eneida
Najprv telefonicky, potom sme do mailu písali čestné vyhlásenie.
Problém nebol vôbec, dokonca boli ústretoví, lebo naša slečna pre potreby škôlky musela na jeden deň nastúpiť. Ak by totiž ani raz neprišla, jej miesto by posunuli ďalšiemu dieťaťu.

saskatorok
9. aug 2021

@eneida @ajka6 Ahojte, som v rovnakej situacii. Manzel je s dcerou na MD. Tri roky bude mat 1.12. a je prijata do skolky. Prosim ako ste postupovali? Zaujima ma hlavne ako ste vyriesili ze vam mohli deti nastupit na den do skolky aby skolka neprisla o prispevok a vy tym padom o miesto? Ja som aj do prihlasky pisala ze nastup az od januara, ale v rozhodnuti samozrejme uviedli september. Neprisli vam manzelia o materske? Vo stvrtok mam ist do skolky prvy krat zabriaditelkou... Dakujem za rady

beninka123
23. aug 2021

@saskatorok
Ahoj podarilo sa ti to nejak vyriešiť? mam podobný problém, dieťa nastúpiť do skolky ma nastúpiť v septembri ale materskú ma otec poberať do 1.októbra, takže ide len o 1 mesiac. Nie je problém ak ju v skolke vykážu aj ten jeden den? Dakujem za rady

saskatorok
24. aug 2021

@beninka123 ahoj, manzel vtedy volal na socialku, aj v rozhodnuti o prijati sme mali uvedene ze je prijata od sept. do 1.12.2021 na adaptacny proces a to moze pocas toho dieta na par hodin navstevovat skolku. v skolke sme to tiez riesili a povedali ze pohoda, v novembri bude chodit v ramci adaptacie a ptoom normalne. riaditelke sme tiez vraveli, ze je manzel na MD ze len nech ju lproste nezaeviduju ze chodi normalne. 🙂

bibirenko
6. okt 2021

@saskatorok pisala som Vám správu

kamilkka
22. mar 2022

@bibirenko aj ja by som poprosila info 🙂

kamilkka
22. mar 2022

@saskatorok ahoj, mozem sa spytat? teda dieťa moze chodit do skolky počas MD otca na adaptačny proces? napr na 4 hodinky doobeda?
a ako vobec socialka zisti, že chodi do skolky?
vdaka 🙂

beninka123
22. mar 2022

nemôže chodiť oficiálne do školky ani na adaptačný proces, teda aspon mne tak vysvetlili, jedine, že tam bude bez toho aby dieťa vykazali a zistia to tak, že škôlka dáva mesačné výkazy do sociálky. Takže je to na dohode so škôlkou

loginexistuje
22. mar 2022

@kamilkka so ialka to samozrejme zisti ma k dispozicii info o detoch v MS na mesacnej baze a budete musiet potom vracat davku

saskatorok
22. mar 2022

@kamilkka Ahoj, tak ja uz neviem. Nasa nakoniec ostala doma, ale v skolke bola evidovana normalne. Volala som ma socialku, ze ako mam postupovat, ze skolka mi podrzi miesto jedine ak vykazu ze bude skolku navstevovat, nejake tlacivo posielaju do 15.9.

Pani mi povedala, ze v ramci adaptacneho procesu (par hodin denne) na, ktory bola prijata (to bolo v rozhodnuti), skolku navstevovat moze.
Ale vravim, fyzicky potom nechodila, ale miesto nam drzali.

Zavolaj si priamo na socialku radsej 🙂

domco123
11. máj 2022

@saskatorok Zdravim ale to bolo asi v pripade ze na to dieta uz nebola poberana materska ale rodicak hej ?

domco123
11. máj 2022

@ajka6 prosim a na ktorej socialke konkretne vam to povedali? ze by som sa tam spytal ako to vybavit, lebo na ich kontaktnej linke mi povedali ze nejde a dieta nesmie abi na hodinu prist ani raz do skolky. vdaka

ajka6
12. máj 2022

@domco123 My sme to riešili priamo s našou kontaktnou osobou v Prešove.

blizenec79
25. máj 2023

@eneida Dobrý deň ,viem že je to starší príspevok ale chcem sa opýtať ako ste dopadli?mame ten istý problém že manžel by šiel na materskú a malý do škôlky,(pripadne by ostal doma nejaké 2 mesiace)odnali Vám materskú dávku keď nastúpil?aky ste mali postup,dakujem pekne

domco123
25. máj 2023

@blizenec79 zdravim, dopadli e dobre ale individualne... v skolke sme sa o tom porozpravali na zapise, povedali nam ze nech dame prihlasku normalne, dostali sme zamoernutie k septembru a druhy papier ze ho beru az od novembra, ale vedeli ze sa im tam uvolni dajake miesto. cize bol to specificky pripad. bol som pripraveny ze ak nam ho zoberu budem ukoncovat predcasne matersku. este dodam ze v skolke mame aj starsiu dceru a snazia sa vzdy vyjst v ustrety rodicom, ktori tam uz dieta maju

luliu
25. máj 2023

@blizenec79 nesmiete poberať materskú a dieťa dať do škôlky. To nie je o odňatí. To je o tom, že celú vyplatenú dávku budete musieť vrátiť a prídu na to na 100%, keďže deti sa nahlasujú skolkou