Otec na materskej a práca na doma.

niki368
27. dec 2019

Dobrý večer prajem . Prešla niejakemu oteckovi materská, ktorý mal popri tomu “prácu na doma”? Ak ano koľko hodín je možné odrobit? Nam dnes povedali, ze 10hodin týždenne a zdá sa nam to divne pretože, ked ma raz zmluvu na doma môže pracovať koľko chce hlavne ze je doma a s dieťaťom nie ?

andyh20
27. dec 2019

@niki368 môj musel zrušiť aj dohodu čo mal. Lebo robili problémy. A brat je predseda predstavenstva, nemal ziadnu zmluvu,len funkciu a stále mu robili nejaké problémy,tak zrušil materskú potom.

evittam
27. dec 2019

@niki368 Viď uz xy diskusii o tom istom. Odporúčam: otec na materskej-zamietnute pripady.

kikus985
29. dec 2019

Skúste a uvidíte. Môj je stále na tpp, 8 hodín. Z toho 50% pracovného času môže mať home office. A schválili mu už druhú materskú

evittam
29. dec 2019

@kikus985 Tak to máte ine šťastie.👍😉

kikus985
29. dec 2019

@evittam nekontrolujú si aj čo robí matka a kde je dieťa? Lebo aj v skupine na fb, tí čo ich ženy boli doma, buď na ID alebo dobrovoľne nezamestnané, písali že v pohode hneď schválili. Ale keď niekto písal že dieťa je v škôlke, alebo ako šiel muž na MD tak žena šla na úrad práce alebo sa dala ako starajuca sa o dieťa do 6 rokov, tak všetkým zamietli. 🤔 Sa mi nezdá že by to bola len náhoda. 🤔

evittam
29. dec 2019

@kikus985 V skolke byt dieta nemôže. Vid vyjadrenie SP:

evittam
29. dec 2019

@kikus985 Matku SP neriesi nemá preco. Otec je na MD. Matka môže zostať na RD bez nároku na RP a ak maju ine dieťa do 6rokov môže sa nan prihlásiť ako osoba starajuca sa o dieta do 6rokov na ZP ale to nesmie chodit do skolky na viac ako 4h. Ak maju len to jedno dieta s ktorym je otec na MD tak si musí platiť ZP sama alebo teda ak jej PP trvá, ukoncit PP a ako uchádzač o zamestnanie.
Otec prebera čestným vyhlásením dieťa do starostlivosti a po tomto uz SP ide ze proste sa nemoze starať o dieta ak pracuje. Uz neschvaľuju ani ak ma dohodu, ešte nerobia problém ak ide na MD z PP a dalej ma živnosť ale aj to je otazka casu. Nema to SP z coho platit a ešte prichádza o peniaze....

kikus985
29. dec 2019

@evittam tak asi len náhoda