Otec materskej SZČO+ nová zmluva

azuritkoovb
4. jún 2018

Zdravim vás mamicky. Som mamina 9,5 mesačných dvojičiek, a potrebuje súrne radu od vás ...preto vás prosím o pomoc, tie ktoré sa do toho rozumiete... Viem že je tu veľa tých tém no nestíham všetko čítať pri mojich šídlach...
V skratke ide o to,že mi dnes akurát skončila materská idem zajtra vybavovať rodičovský...
No chceli by sme pre muža využiť materskú...keby sa dalo tú najvyššiu
Situácia je taká,že muž je 12 rokov SZČO...odvody platí minimalne...no má možnosť teraz nastúpiť do práce na prác.zmluvu...
Preto by sme chceli využiť možnosť ísť po troch mesiacoch odpracovaných na materskú...
Otázka znie...
Môže si nechať teraz sucasne otvorenú živnosť, a od bud.tyzdna by nastúpil aj na prác.zmluvu?
Bude mu materská vypočítaná z oboch príjmov? SZČO+ nová zmluva???
Na aku sumu hrubú mzdu mu má dat bud.sef zmluvu???( Je moznost prispôsobiť plat)
Ak by sa podarilo vybaviť tú najvyššiu materskú?tak môže potom ďalej fungovať,pracovať ako SZČO?
Veľmi pekne ďakujem za každú radu 🙏 😍😉😘

azuritkoovb
autor
4. jún 2018
azuritkoovb
autor
4. jún 2018
evittam
4. jún 2018

@azuritkoovb Ak by chcel z oboch poistení MD tak musi z oboch splnit hlavnu podmienku nároku na MD t.j.270dni NP za posledné dva roky pred nástupom na MD.Co sa tyka SZCO a PP len na 90dni viac poradí @zalka. Ale myslim,ze tiez by musel mat viac ako 90dni na PP a živnosť zrusit alebo pozastavit.

zalka
4. jún 2018

@azuritkoovb 90 dní hrubá mzda 1824e, a ukončiť/ pozastaviť živnosť pred nástupom na MD, potom MD s prvým dieťaťom, po 28t , MD s 2 dieťaťom .. pozor zmluva musí trvať,
a po nástupe na MD môže s kludom obnoviť živnosť

azuritkoovb
autor
11. mar 2019

@zalka
ahoj, ďakujem za rady, no zatiaľ sme nevyužili, lebo práca mužovi nevyšla.
No od zajtra nastupuje na prác. zmluvu ale necháva si aj živnosť.
Keďže minulý rok bol cely SZCO a teraz bude zamestnanec od 12.3.môže po uplynutí tých 90dni, čiže v júni žiadať o materskú zo zamestnania? Nič sa nezmenilo?
A kedy ma zrušiť potom zivnost? Koľko dní pred žiadosťou o matersku? Tak aby mu vypočítali materskú z tej novej zmluvy? Dobre som to pochopila? Ze keď bude mať to nove zamestnanie tak nebudú brat do úvahy minulo ročný príjem zo SZCO? Vedeli by ste mi poradiť prosím?
@evittam

zalka
11. mar 2019

@azuritkoovb áno dobre si pochopila .. a kedy .. no kludne aj den dva pred nástupom na MD ... a vyrátajú len zo zamestnania MD

azuritkoovb
autor
12. mar 2019

@zalka ďakujem pekne za odpoveď, a môžem ešte pár otázok?
Keďže je teraz už zamestnaný a aj SZCO tak odvody platí normálne ako SZCO?
A potom v júni keď zruší živnosť a podá žiadosť o materské tak kým bude čakať za rozhodnutím tak bude doma, no keďže budem aj ja doma lebo budem s druhou dvojickou... Môže potom si zas otvoriť živnosť a robiť?

zalka
12. mar 2019

@azuritkoovb áno potom môže otvoriť živnosť a znova robiť ale až ked požiada o MD ...

azuritkoovb
autor
8. aug 2019

@zalka ďakujem ti krásne z celého ❣️.
Vyšlo to 🙏👍👌
Dnes prišiel papier ze získava najvyššiu 🤗😍 dakuuujem