Otec ma materskej, matka doma

andrejka890
21. aug 2020

Dobrý deň, skúsim sa spýtať či niekto nemá skúsenosť s takouto situáciou. Partner pôjde po narodení dieťaťa na materskú. Ja som nezamestnaná, to znamená že si budem musieť zdravotné poistenie platiť sama? Alebo jediná možnosť je registrovať sa znova na úrade práce? Obávam sa toho, že ma budú volať na rôzne projekty a pohovory a ja ešte chcem byť s dieťaťom.
Ďakujem za odpovede

draik
21. aug 2020

@andrejka890
1. Áno
2. Áno

alexandra2468
21. aug 2020

@andrejka890 ak otec bude na materskej, tym padom si ty len “nezamestnana”. Ak nechces platit, tak sa musis evidovat.
A teda ano, budes brana rovnako ako ostatni nezamestnani. Budes musiet dokladovat, ze si hladas pracu a prist na pohovory atd.

To, ze chces byt doma s dietatom je predsa tvoja vec. Na vyber mas. Bud budes doma s dietatom a budes si platit, alebo sa evidujes a pojdes na pohovory.
Nemozes chciet vsetko.

veronikaszabova
21. aug 2020

@andrejka890 a muz moze ist az 6t po narodrni dietata na MD

mogaa
21. aug 2020

@andrejka890 no keď chceš byť doma s dieťaťom tak ostaň s ním na materskej ty....muž môže ísť na materskú až po 6týždńoch a ty ak on bude na materskej sa buď zahlásiš na UP a budeš chodiť po pohovoroch kde ťa pošlú a hlásiť sa na UP keď dostaneš termín alebo si plať zdravotné poistenie a nemusíš sa nikde hlásiť a behať po pohovoroch....

dominka63
21. aug 2020

Ja som bola teraz tak a pani som povedala hneď ze pôjdem potom späť na rodičak a pohode nevolali ani nic