Otcovská dovolenka v prípade reťazového pôrodu

nakoni
15. jan 2023

Dobrý deň, rada by som sa vás spýtala ohľadom otcovskej v prípade reťazového pôrodu.
Ak som to správne pochopila otec je na otcovskej so starším dieťatkom a maminka na materskej s novorodencom.
Staršie dieťa nemôže mať viac ako 3 roky pred uplynutím 7 mesiacov otcovskej?
Moja otázka znie:
Aký je príjem otecka?
Musí si vybrať celých 7 mesiacov?
Ďakujem za vaše odpovede, poprípade ďalšie informácie.

petamich
15. jan 2023

1. ano maximalne do 3 rokov dietata
2. rovnako ako v pripade matky 75% VZ
3. moze byt aj krasie, nemusi vycerpat celych 28 tyzdnov

lucka_ke
15. jan 2023

otec musí nastúpiť na "materskú" tak, aby stihol jej ukončenie do 3 rokov dieťaťa, čiže ak si chce vyčerpať celú tak musí začať 28 týždňov pred 3. narodeninami, súčasne musí splniť podmienky dĺžky nemocenského poistenia a podobne, môže ju čerpať aj kratšie ak chce, nemusí vyčerpať celé obdobie

anastazia93
18. jan 2023

A môžem sa spýtať ak má dieťatko 3 roky v októbri, od septembra by mal nastúpiť do škôlky ale predpokladám že otcovska a zároveň škôlka neide dokopy.
Ale môže byť dieťa zapísané do škôlky a nastúpi až v októbri? A dovtedy bude otec na otcovskej? Nemáte skúsenost?

lucka_ke
18. jan 2023

@anastazia93 neviem či ho vôbec do MŠ zoberú, mladšie ako 3 roky berú málokedy... a s tým neskorším nástupom neviem poradiť, ešte som nemala taký prípad

anastazia93
18. jan 2023

@lucka_ke vezmú. Chodí tam sestrine dieťa a v ich triede sú 3 deti ktoré nemali 3 roky. Jedno malo mať v októbri ďalšie v novembri.
Ale vďaka. 🙂

lu3i0a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz