Otcovská dovolenka po narodení dieťaťa

20. júl 2023

Ženy, ktoré ste už vybavovali otcovsku dovolenku, tie dva týždne čo sú po pôrode, prosím vás, je možné do žiadosti dať presný dátum narodenia dieťaťa ? Jednoducho, že v ten deň pôrodu by už manžel nešiel do práce a rátalo by sa to ako tá otcovska dovolenka od toho dňa? Ďakujem za odpovede.

kivivi
20. júl 2023

Ano.

moni106
20. júl 2023

Pokial mam spravne info.musite byt uz doma s porodnice aby mohol ziadat otcovske. A len od toho datumu.over si to na stranke socialnej poistovne

kivivi
20. júl 2023

@moni106 ja som to zistovala pred par mesiacmi, da sa byt odo dna porodu. Muz bol doma takto kvoli starsim detom, kym som bola v porodnici, staral sa o ne a nemusela to nejako lepit cela rodina.

autor
20. júl 2023

@moni106 práve to, že tam som to nenašla poriadne rozpísané
@kivivi ďakujem pekne za odpoveď, presne to riešim kvôli staršiemu. Manžel už musel nahlásiť dovolenku do konca roka, takže nema už akú použiť, keď budem v nemocnici a to nevieme kedy bude ..

miska109
20. júl 2023

Ahoj, este sa da vybaviť it specialne volno na den, ked ta ide zanasat do porodnice a ked ta ide zobrat. Je to v zakonniku prace, nieco take, ako ked mas svadbu, pohreb blízkej osoby a pod. Len nwch mu v nemonici orazia paragraf.. Takto vybavite hned 2 dni 🙂

kivivi
20. júl 2023

Da sa to, moj muz tak bol na jar, aj mu to v socialnej poistovni schvalili, vyplatili, vsetko ok.

autor
20. júl 2023

@miska109 áno toto vieme, že tam je, ale teda je tam aj to, že len na nevyhnutny odvoz a presne tak to aj manželovi pri prvom uznali, zaviezol má z pôrodnice a utekal do práce 🙈.

kivivi
20. júl 2023

Mna tiez vtedy zeny na koniku presviedcali, ze kym som v porodnici, tak sa neda. Ale zavolala som na infolinku socialnej poistovne, jasne, ze sa da a aj to tak schvalili.

slavkadi
20. júl 2023

Áno dá sa hneď v deň pôrodu nastúpiť na otcovsku, začína starostlivosť o dieťa, aj keď je v pôrodnici, alebo v deň pôrodu na prevoz matky do pôrodnice môže pýtať priepustku ak má vtedy prac. zmenu.tazko skontroluju nevyhnutný čas, mohol byť otec aj pri pôrode a to sa môže natiahnuuuuut.

lilinka88
21. júl 2023

Môže byť odo dňa pôrodu. Ale môže si dať počas tvojej hospitalizácie aj očr, v pôrodnici mu vypíšu a potom byť s vami doma ešte tie dva týždne na otcovskej

saxana000
10. dec 2023

@lilinka88 ocr na hospitalizovanu osobu to som este nepocula...

lilinka88
10. dec 2023

@saxana000 nikde som nepísala,že to má byť na hospitalizovanu manzelku. Ak si prečítaš celú konverzáciu, autorka to riešila kvôli staršiemu dieťaťu. V takom prípade bežne pôrodnica vypisuje očr na zdravé dieťa, nakoľko osoba, ktorá sa oň bežné stará,je hospitalizovaná

saxana000
10. dec 2023

@lilinka88 aha ok uz chapem..

lu3i0a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz