Otcovská dovolenka

vierkainka
31. okt 2022

Ahojte,zk jr darum pôrodu dnešný,teda 31.10. bude manželovi platiť ta otcovska dovolenka?Vraj je to az od 1.11.platne....Prosim poraďte ak viete

zmrzlinka2021
31. okt 2022

@vierkainka na googli som to zistila do 15 sekúnd.

petamich
31. okt 2022

kedze o tie dva tyzdne dovolenky mozu poziadat do 6 tyzdnov od narodenia, tak si myslim, ze to stiha 🙂 a inak tiez som si to googlila

vierkainka
autor
31. okt 2022

@zmrzlinka2021 ja by som to tiež....ale som v takom šoku,ze dovidenia..o pol hodinu rodim.Vsetko sa to zomlelo veľmi rýchlo a táto stranka je moja obľúbená . Ďakujem za zistenie a komentár

lilinka88
31. okt 2022

@vierkainka keby o pol hodinu nečakane rodím, posledné o čo sa zaujímam,je otcovská dovolenka na fóre 🙈 držím palce,aby všetko prebehlo ok
Nárok vzniká najskôr od 1.11. max na 14 dní a vyčerpať sa môže do 6 týždňov bábätká, nie je dôležité,že sa dieťa narodí pred 1.11.

vierkainka
autor
31. okt 2022

@lilinka88 to bol môj postoj,ako si zachovať pokoj.Dajujem este raz za komentár🌼Mala je v poriadku,ja tiež.

lienka445
31. okt 2022

@lilinka88 tiež by som riešila iné veci ako pisat na modreho kona ohladom otcovskej dovolenky🤣skôr by som si to vygooglila ako pisat sem prispevok a čakať odpovede🙈teda toto by bolo asi posledne co by ma napadlo polhodinu pred porodom😀