Odchod z pôrodnice na reverz a kočíkovné

1. aug 2024

Ahojte.
Mate niekto skúsenosť s tým, ak by som chcela odísť z pôrodnice skôr ako 72 hodín po pôrode, podpísala by som reverz, zaniká nám nárok na príspevok pri narodení dieťaťa (kočíkovné)?

alickapusinka
1. aug 2024

Dôvod prečo chceš ísť domov na reverz je aký.Ak by po pôrode neboli komplikácie asi by ťa pustili.Asi zrejme niečo bude ak ťa láka podpisať reverz.

autor
1. aug 2024

@alickapusinka taký, že mám doma 3 ročné dieťa, ktoré to cele veľmi zle znáša, v noci nespí, celé dni plače a podobne

rk123
1. aug 2024

nezanika

veronika2316
1. aug 2024

Ale 3 ročne dieťa by už malo zvládnuť odlúčenie od matky ja som mala doma 1,5 ročného a v pôrodnici som bola 10 dní extrémne bol na mňa naviazaný ale ani mi nenapadlo podpisovat kvôli tomu reverz máš už dve deti...

zuzana92521
1. aug 2024

Ja som toto posledné tehotenstvo chcela veľakrát podpísať reverz keď som bola v nemocnici, aj po pôrode, mala som v tej dobe doma ďalšie 3 detičky ,ktoré mi každý deň volali že kedy už prídem domov, plakali mi do mobilu, no nakoniec som si to odlezala tých pár dní a išla domov riadne po prepustení. Ja chápem ako sa cítite, ja som tiež cely pobyt v nemocnici preplakala, neznasam nemocnice, no nemala som na výber a predsa som bola rada, že sme pod dohľadom. Je to ťažké,ja vám verím. Ale určite to vaše dieťatko vydrží bez vás 3 Max 4 dní ak bude všetko ok

danyelia
1. aug 2024

Prepáč za úprimnosť, ale nevymýšľaj, 3-ročné rozmaznané dieťa nie je dôvod na reverz odísť z pôrodnice predčasne s bábom a riskovať niečo...3-ročnému dieťaťu vysvetliť kde a prečo si, nemôže predsa malé dieťa o Tebe takto rozhodovať 🙄

wanduska327
1. aug 2024

No viem že ak ujdes nárok zaniká ako je to na reverz netuším

michelle567
1. aug 2024

No musí si tato poradiť. Ide o tvoje zdravie a zdravie bábätka. Nie si tam z rozmaru

dota6
1. aug 2024

Neviem odpovedať na tvoju otázku, ale švagriná v Írsku porodila v noci okolo 2:30 a o 14:30 ju pustili domov. Kamarátka porodila v Holandsku, a do pár hodín po pôrode išla domov. Je nejaké vysvetlenie prečo u nás držia v nemocnici? Ak je všetko v poriadku? Prepáč autorka za vsuvku, ale prekvapuje ma to:D zakaždým keď moje zahraničné kamarátky porodia a hneď idú domov 😇

vladi4444
1. aug 2024

Nie nezanikne. Ja som síce podpísala reverz po týždni v pôrodnici (dieťa v poriadku, ja v poriadku - to je na dlho). Kočíkovné prišlo.
K dôvodu tvojho prípadného odchodu sa však vyjadriť nejdem.

ziarifka
1. aug 2024

Odišla som na reverz presne pred 4,5r. Kocikovne som dostala. Akurát naša pediatrička o tom bola oboznámená vopred a súhlasila, že sa o bábo postará. A dôvod odchodu som mala presne taký istý ako ty - smutné dieťa doma.

tamitamitami
1. aug 2024

Kočíkovné normálne dostaneš nie je dôvod aby si nedostala (prečítaj si v iných diskusiách skúsenosti)....ak si ty ok aj dieťa ok na reverz vás pustiť musia. Je veľmi pekne že ti takto záleží aj na staršej dcére, ja by som konala rovnako ak by som po pôrode s bábätkom bola ok ❤️.

zuzinka888
1. aug 2024

@dota6 presne aj v cechach ambulantne porody rychlo rastu a dobiehaju tie s hospitalizaciou. A prave preto som sa rozhodla uz nikdy nerodit na Slovensku. Autorka- niekde robia problemy a vyhrazaju sa kade cim( socialkou).

abbey1
1. aug 2024

Nárok to nijako neovplyvní. Pôjdeš domov rovno a dieťaťom, neopustíš ho.
Dohodni sa vopred s pediatričkou aj.

abbey1
1. aug 2024

@danyelia Teda riskuje väčšia časť civilizovaného sveta?

dota6
1. aug 2024

@zuzinka888 Slovensko je tak ťažkopádne vo všetkom. Keď v ostatných krajinách to funguje a tu držia ženu ako zajatca, hoc je všetko v poriadku. Ale to sme my 😂 hurá. Ešte 100x odvážiť dieťa pred a po dojčení. Nedajbože dieťatko rozbaliť z tej ich erárnej perinky a túliť si ho, to sú infarktové stavy sestier. :D

mirkam3
1. aug 2024

Autorka, chápem, že berieš ohľad na trojrocne dieťa doma, ktoré to bez teba nezvláda. Ale ak by ti teda ženy odpovedali, že kočíkovné po reverze nepríde, ostala by si v nemocnici kvôli peniazom a musel by to zvládnuť muž sám? Asi to s tým trojročákom take vážne nebude…

matkahelka
1. aug 2024

Zeny, preboha, to co tu pisete za bludy. Vsak v celej zapadnej europe, po ktorej vacsine slovakov dusa pisti, zena ide po 2 dnoch po porode domov. Cuduj sa svete, zena dieta neohrozuje. Len preto, ze na SR chcu nemocnice co najviac vycicat z poistovni, najradsej by boli, keby zena po porode bola tyzden v spitali. V anglicku rano porodite a podvecer ste doma, tam zeny deti neohrozuju?
Autorka, kocikovne dostanes, ale pediatricku vopred informuj, kedze dieta uz prebera do starostlivosti ona.

abbey1
1. aug 2024

@matkahelka Toto niektorým nevysvetlis. Desiatky rokov to isté dookola o ohrození dieťaťa ženy i personál v nemocnici točí

danyelia
1. aug 2024

@abbey1 Ale tu nejde o to, či riskuje-neriskuje 🙄 Aj ja som bola po 4 pôrodoch hneď fit, pri prvom som chcela hneď liezť dole zo stola, že sa idem osprchovať 😁 V pohode by som šla domov aj o 2 dni, zo zdravotného hľadiska mi bolo dobre, aj bábu ale práveže by som tam ostala aj dlhšie, aby som mala veget. Tu nechápem príčinu reverzu - lebo malé dieťa doma nezvláda jej muž? Dieťa dupne a mama ihneď pribehne z nemocnice? Tu je ten problém...

lalala94
1. aug 2024

Odišla som na reverz 7 dní po pôrode a príspevok som dostala.

judit47
1. aug 2024

Opytajte sa vsetkych tych kamosiek co maju deti vo vyspelych krajinach ako to tam maju s pediatrami-ci je to tiez take ,,sto rokov za opicami,, ako na svk,ze ta pediater zobere v ten den ako prides, zobere stery, urobi crp pri horuckach, hned nasadi liecbu( da atb ked treba)alebo s koznym problem hned ku koznemu, ci krivajucim dietatom na sono klbov za 1-2dni…by ma zaujimali odpovede z takeho hore spominaneho Irska a NL…ked sa tu uz ohanate ake je to na SVK naprd😤

beronsche
1. aug 2024

@judit47 Slovenske pôrodníctvo zaspalo dobu, to je neodškriepiteľný fakt.
Celkovo slovenské zdravotníctvo nie je také ružové, ako to nadhadzujes, práve naopak a bude horšie, oveľa..
A napr. moja skúsenosť z UK je pozitívna a to som tam čo to zažila.

anna777115
1. aug 2024

Ono, tá hospitalizácia po porode, je aj kvoli vysetreniam, ktore sa babatku v najblizsich dnoch po narodeni robia.

beronsche
1. aug 2024

Autorka - chcem ťa iba podporiť, ak by moje 3r dieťa reagovalo na odlúčenie zle, urobila by som presne to isté, čo zvazujes.
Kecy o rozmaznanom decku si nevšímaj. Robíš dobre, že berieš ohľad aj na 3r, bude to preň teraz ťažké obdobie.

V prípade, že je matka aj dieťa v poriadku, hospitalizácia jednoducho zmysel nedáva.

danyelia
1. aug 2024

@beronsche Ale prosím Ťa...a čo ak to dieťa bude takto vystrájať aj v škôlke? Mamka odíde z roboty, lebo dieťa to ,,nezvláda,,? Alebo zobudí to mladšie a šup po dcéru do škôlky na povel. Veď nech si s ňou otec poradí a ona sa v kľude zotavuje a oddýchne aj s bábom...

beronsche
1. aug 2024

@danyelia tak, jednak bude to dieťa zrejme pri nástupe do skolky staršie, ale najmä zabúdas na zásadnú vec - v niektorých prípadoch to ide, prispôsobiť sa, ak to matka uzná za vhodne, tak prečo to neurobit(ako napr. odchod z pôrodnice) a v iných to nejde..
A keď to nejde, tak to nejde..
A ešte na jednu, podstatnejšiu - nie každá žena dokáže v pokoji odpočívať a zotavovať sa, keď vie, že jej dieťa doma nie je ok.
A veta "veď nech si s ňou otec poradí", no neviem. Veď tu ide o dieťa v nepohode, nie otca, ktorý je nevie, čo robiť.

danyelia
1. aug 2024

@beronsche Tak mohla dieťaťu už pred odchodom do nemocnice vysvetliť, načo tam ide, ako dlho tam bude, kedy sa vráti. Existujú aj videohovory a telefóny. A zase, otec je tiež rodič, podľa mňa by si mal vedieť poradiť s vlastným dieťaťom, upokojiť ho, zabaviť, utešiť...Zjavne teda nevie, čo má robiť 🤷🏼‍♀️ 3-ročné dieťa by takú situáciu zvládnuť už mohlo.

januska12323
1. aug 2024

Prvorodeneho ste na túto situáciu nepripravovali? Veď viete ako to u nás funguje, takéto stresy úplne zbytočne. Na reverz môžeš odísť vždy, je to na tebe.

mariska1989
1. aug 2024

Tak myslím že to ide . Otázne je ako sa rieši dieťa nakoľko bývajú vyšetrenia atď tým pádom by si chodila hore dole . I keď zbytočne odísť na reverz keď sa zajtra zobudí bude iná . Naj teraz s ňou nevolať bude to pre ňu lepšie . A v akom čase si porodila ? Že ak to je po obede že až ťa pustia po 72 hodín aj po obede