Od koho záleží, kedy pôjdem na materskú?

leeenka26
25. feb 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci zalezi odo mna alebo od lekarky kedy pojdem na matersku, teda ci 6 alebo
8 tyzdnov pred porodom? Myslite ze mozem doktotorku poziadat aby ma dala 8 tyzdnov pred porodom?

hadassah
25. feb 2011

môžeš ju požiadať. Je to na jej rozhodnutí a v podstate jej to môže byť jedno. Ak by sa veľmi bránila, povedz, že nevládzeš v robote a že si veľmi unavená.

pia22
25. feb 2011

Je to na lekarke, poziadaj ju, ja som tiez isla 8 tyzd. pred pre narocnu pracu😉

danielaviki
25. feb 2011

ja som isla tiez 8 tyzdnov pred, mozes poziadat doktorku, mna chcela nechat na pn uz od 7 mesiaca lebo malinky bol od zaciatku velmi nizko polozeny v brusku a dr. sa bala ze sa zacnem otvarat, stale sa bala ze predcasne porodim, ale vsetko bolo v pohode, v pohode sme sa dohodli na 8 tyzdnoch na nastup na MD ja som chcela lebo to vychadzalo pred vianocami a mne sa uz nechcelo ist cez vianoce a ku koncu roka do prace...no a nakoniec z obavaneho predcasneho porodu bolo tyzdenne prenasanie a vyvolavany porod 🙂

atrami
25. feb 2011

lekárke by to malo byť v podstate jedno. Zväčša však musí byť nejaký dovod.Takže jedine len sťažovať sa už teraz.

jedina30
25. feb 2011

ahoj,ja si myslim,ze je to aj z casti na tebe..povedz,ze uz nevladzes a chcela by si ist uz 8 tyzdnov dopredu na matersku..mna sa pytaldoktor, ze odkedy chcem ist...im to je tak jedno kedy pojdes na matersku..oni ti daju len papier a ty ho vypises a das na socialku alebo do prace...

matelko1
25. feb 2011

tak neviem ci pomoze stazovanie.ja som cakala dvojky a na matersku ma vypisala 6tt pred porodom,aj ked sa mi chlapci narodili v 37tt.cele tehu som bola na rizikovom a nevypisala ma skor,aj ked vedia,ze dvojky sa rodia a pytaju na svet skor.

lagoonka
25. feb 2011

Ahoj, to záleží samozrejme od teba... Veď je dôležité ako sa cítiš. Doktorka žiadosť šifruje, ale konzultuje s tebou! 🙂 Ja som bola obrveľká, no teta Dotoore nijako neriešila, že som chcela ostať pracovať až do 6 týždňa pred TPP. Spýtala sa, či nechcem ísť skôr, ale potvrdila len moje želanie. 😉

lucka1987
26. feb 2011

ak más dobru gyn, tak ta bez otazok vypíse aj 8 tyzdnov pred. ved ked sa zena neciti dobre, preco ju nutit.

hori
26. feb 2011

narok ist na matersku 8 tyzdnov pred porodom ma ale iba zamestnana zena, myslim. neviem, ci sa to vztahuje aj na zeny, ktore su na rodicovskej dovolenke, ale asi nie.

mircalla
26. feb 2011

Ja som sla 6 tyzdnov, ale cerpala som si predtym mesiac dovolenku....Ale aj som olutovala, lebo sa mi to strasne vlieklo, mohla som este pracovat, citila som sa dobre....To fakt urcuje lekar? Ja ze sa sama mamicka rozhodne....to som prekvapena...

lucyka1
26. feb 2011

ahojte. a viete poradit aj mne ako je to ked by som chcela byt PN? som sice na zaciatku siesteho mesiaca ale normalne v praci nevladzem a chcela by som sa nechat vypisat. ma to nejaky dopad potom na matersku?

martinkatinka
26. feb 2011

Tak ja som na PN od druhého mesiaca, doktor sa ani nepýtal, či chcem ísť na PN, ale bývalo mi dosť zle... Na materskú ma vypísal 6 týždňov pred, neriešil, že či 8 či 6.... v podstate je to jedno, ak si aj tak PN... Ak ti je zle, povedz, že si unavená, že už nevládzeš, vypíše ťa asi najskor na PN a potom na materskú, je to o lekárovi..

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
26. feb 2011

Mne dali na vyber, ci ma vypisu od 6. alebo od 8. tyzdna pred TP. Nemala som ziadne problemy pocas tehotenstva. Vybrala som si od 8. tyz.

juliagregor
26. feb 2011

záleží na tebe, ale čím neskôr pojdeš, tým dlhšie budeš môcť byť doma s deťmi...

pri prvom synovi som bola PN od 20 tt, som nevládala, odpadávala som, nebola som schopná cestovať do práce..

teraz riešim čo spravím, ked mi RD končí 4, augusta a do škôlky pojdu dvojky až v septembri a naviac je aj prvý týždeň aklimatizácia...ach jaj

bosoriak
27. feb 2011

Ja som sa vypytala 8 tyzdnov pred, ale mala som dobreho doktora. Nemala som ziadne problemy a dobre som urobila, bola to moja posledna dovolenka v zivote 🙂

Inak nerozumiem tomu argumentu, ze cim neskor ide zena na matersku, tym dlhsie bude doma s detmi. pokial viem, na Slovensku konci RD po dovrseni 3. roku zivota dietata, takze datum nastupu na MD s tym nesuvisi. To nevrtam, keby sa niekomu chcelo, prosim o vysvetlenie do IP. Dakujem 🙂