Obaja rodičia naraz na materskej

zdenkak87
23. mar 2023

Ahojte. Boli ste niekto tak ze obaja rodicia naraz na MD? Jeden so starsim, jeden s mladsim? Ak ano, kedy nastupoval na MD otec? Az ked bolo druhe na svete alebo hned ked ste zacali poberat matersku na mladsie, cize tych 6 tyzdnov pred porodom?

asined88
23. mar 2023

@zdenkak87 my sme boli obaja s manželom na MD. Ako píšete, manžel so staršou a ja s mladším. Manžel nastúpil na MD deň po tom ako ja. Nie až po narodení malého, ale 6 týždňov pred pôrodom.

greta2017
23. mar 2023

@zdenkak87 jedina podmienka je ze otecko to musi stihnut do 3tich narodenin starsieho dietata. Ostatne je na vas. Ak ma zena uz fakt ze tazky zaver tehotenstva a uz je na MD s babom (v brusku) tak otecko nech ide na MD aby pomohol. Inak ci je to 1, 2, 3,.... mesiacov po porode na tom nezalezi. Vy si to musite prisposobit

zdenkak87
autor
23. mar 2023

@asined88
@greta2017
Dakujem pekne. A este otazocka. Bol manze len doma alebo popri md aj nejak pracoval/podnikal?

asined88
23. mar 2023

@zdenkak87 môj bol doma

lienka.7
23. mar 2023

@zdenkak87 tiez sme to tak mali, spolu sme boli. nakoľko musis zrusit rodicak, ideálne je nastúpiť spolu, resp.plus minus nejaké dni. Jemu aj tak skonci skor ako tebe. Pripadne potom si to posunúť tak, aby ste skončili naraz, keďže inak nemozes zase žiadať o rodicak (ak on bude poberat matersku).

ikonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz