Obaja rodičia na materskej dovolenke

newmoomy
26. sep 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosť s tým, že obaja rodičia išli an materskú po narodení druhého dieťaťa. Jeden rodič bol s jedným a druhy s druhým dieťaťom. Ako to funguje čo sa týka vyplácania materskej a potom?

klarissa25
26. sep 2022

Normálne, jeden dostáva materskú na jedného druhý na druhého, čiže žena je na MD s mladším a otec so starsim

hilda08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus1997
26. sep 2022

Akonáhle jeden rodič vycerpe matersku a nastúpi na rodičovský môže nastúpiť k tomu istému dieťaťu na matersku druhy rodič .

lienka.7
26. sep 2022

@newmoomy presne ako pise
@klarissa25 do 3 rokov sa prestriedate, ty si na MD s mladším a muz zase so starším. Lebo jedine súbeh dvoch MD je možný. Ideálne je si to dobre vyrátať. My sme to tak mali, v podstate nam materska končila plus minus na týždeň rovnako, resp.v rámci jedného mesiaca.

andrea_82
26. sep 2022

@hilda08 ty si mala materské na mladšieho a súbežne mal muž rodičák na staršieho? Lebo som bola v tom, že toto nie je možné. Aj v tomto článku to píšu.
https://www.pravneprerodica.sk/materske-a-rodic...

beata_k
26. sep 2022

@andrea_82 Aj ja viem, ze subeh dvoch rodicovskych nie je mozny.

newmoomy
autor
26. sep 2022

@hilda08 áno predné toto ďakujem

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
26. sep 2022

@hilda08 keď si ty poberala materskú a mužovi už skončila on mal podať žiadosť o odňatie RP, a nie že ty poberas materskú a on rodicak, to možné nie je. Čakaj že úrad práce bude žiadosť o vrátenie penazi...už boli také prípady aj v televíznych novinách

domka222
26. sep 2022

@hilda08 súbeh nie je možný. Rátaj s tým, že ak na to prídu, budete vracať € za celý čas, keď už nárok na RD zanikol

kate211
26. sep 2022

@domka222 Moze vobec nastat situacia, ze na to nepridu? To sa deje casto?

hilda08
26. sep 2022

Mojmu mužovi končila materska v den ked syn dovŕšil tri roky, ospravedlňujem sa za zlu informáciu v rýchlosti som si to neuvedomila, mate pravdu

hilda08
26. sep 2022

Komentar som vymazala nech niekoho nepopletie

lienka.7
26. sep 2022

@hilda08 ja som pochopila ako si to myslela 🙃👍

ivanakaka
15. júl 2023

@beata_k sak ale jeden ma matersku a druhy rodicak to nie je subeh (ked ma zena MD neberie RP)