O aké príspevky môžem žiadať pri narodení dieťaťa?

24. okt 2020

Ahojte mamicky, o ake prispevky mozem poziadat alebo na ake mam narok pri narodeni dietata? Niekde pisu tak a inde onak, potrebovala by som aktualne info, dakujem 🙂

veronikaszabova
24. okt 2020

Staci si pozriet stranku UPSVAR, najdes tam vsetko

autor
24. okt 2020

@veronikaszabova no v poriadku, ale je len jeden prispevok.. ale vraj existuju alebo existovali aj nejake dalsie, napr. kocikovne, prispevok od zamestnavatela a podobne

loginexistuje
24. okt 2020

najprv opos svoju situaciu ci mas narok na materske ci zijes s otcom dietata na slovensku ci tu pracujete a kolky porod v poradi to bude a podla toho sa ti da napisat ak nedas podklad tak studuj na linku vo ti tu pripli

autor
24. okt 2020

@loginexistuje ano narok na matersku mam, normalne tu pracujem, zijem s otcom dietata, sme zosobaseny, manzel bohuzial nepracuje kvoli zdravotnym problemom - riesime ID a bude to prvy porod

sofinka1301
24. okt 2020

Podľa mňa budeš mat nárok na materskú, príspevok pri narodení dieťaťa a na rodinné prídavky. Viac asi nie. Ak sa mýlim dievčatá ma opravia 😊

loginexistuje
24. okt 2020

tak mas narok na matersku od nastupu po porode dostanes pridavok na dieta cca 25 eur mesacne plus dostanes tzv kocikove to je jednorazova davka po doziti 28 dni dietata vo vyske 830 eur danovy bonus si nebudes moct uplatnit ak nebudes mat prijem zo zivnosti alebo zamestnania alebo manzel ale to sa da aj spatne za rok uplatnit ak bude mat prijmy pocas roka
a to je vsetko ci mate niekde v internej smernici u zamestnavatela prispevok pri narodeni sa musis opytat jeho

loginexistuje
24. okt 2020

ak bude mat manzel priznany ID viac ako 70 % a nebude pracovat bude naok cca 12 eur mesane priplatok k pridavku to je nahrada danoveho bonusu pre ID

zuzuliennka1
24. okt 2020

@sofinka1301 plus kocikovne a napr. BA (takmer) kazda mestska cast este dava prispevok v roznej vyske

autor
24. okt 2020

@loginexistuje a o to vsetko treba ziadat ci to sa dostava automaticky? A ako to je, ak by som si ja uplatnila danovy bonus na dieta ked nastupim do prace, moze manzel ziadat o priplatok k pridavku na dieta?

zuzuliennka1
24. okt 2020

vsetko si to musis pozistovat na nete a poslat ziadosti, moze aj manzel, kedze tebe sa po porode velmi nebude dat

ivka21
25. okt 2020

Áno ešte sa dava pri uvítani dieťatka od mesta dediny u nás dávali 100 e a este nejaké drobnosti.