Nie plynulý prechod z rodičovskej dovolenky na materskú

barborik3
30. dec 2016

velmi pekne poprosim skusenejsie maminky o radu.chcela by som sa opytat.....ked je zena normalne zamestnana,ale aktualne je na materskej dovolenke.jej dietatko ide dovrsit 3 roky v decembri.ale nastane situacia,ze v oktobri,teda 2 mesiace pred tym,ako ma maminka nastupit naspat do prace a tesne pred dovrsenim 3 rokov dietatka sa stane,ze maminka znova otehotnie.ako je to v takom pripade s peniazkami?teda,v decembri prestane zena dostavat 200€ rodicovsky prispevok.a co sa bude diat dovtedy,kym znova porodi?je mozne,ze do juna nebude dostavat vobec nic?a potom,ked sa babatko narodi ma znova narok na matersku v plnej vyske?ako to treba riesit??pripadne,by mala doktorka zenu vypisat na rizikove,aby dostavala aspon pn-ku?? alebo ako je to? Maminky,prosiiiim poradte,ak viete ako to funguje.Dakujem velmi pekne za kazdu radu 🙂

9lf9
30. dec 2016

@barborik3 pokial je zamestnana a nema zdravotne probemy, tak po dovrseni 3r dietata sa vracia do prace a 6tyzdnom pred TP nastupi na matersku

flavia1
30. dec 2016

Ja som nastupovala na MD par dni pred dovrsenim 3 rokov prvej dcerky. Dostala som normalne matersku. Rodicovsku dostanete za posledny mesiac, v ktorom nastupujete na MD.

nivea777
30. dec 2016

@barborik3 ked ti skonci rodicovsky tak pojdes normalne do prace a 6 tyzdnov pred tp nastupis na MD...