Nezvyšuje sa výška rodičovského príspevku?

patik114
26. aug 2015

baby to ako len materska sa zvysuje ?? rodicak nie ??? a pridavok na dieta kolko bude ?

majusqa77
26. aug 2015

materska pojde zo 65 percent na 70. Rodicak ostava 203. Zvysuje s prispevok na starostlivost z 230 na 280 (na jasle). Pridavky zatial pre rok 2016 neboli zverejnene

marshmallow
26. aug 2015

@majusqa77 asi ani nezvysia co?

majusqa77
26. aug 2015

@marshmallow tie sa zvysuju ked tak o par centov..

janinah
26. aug 2015

zvolebnieva sa,ficko prihodí pár drobných a ľudia ho budú voliť bez rozmýšľania 😠

leontttynka
26. aug 2015

dobre ked zvysuje prispevok na jasle, je velka skoda, ze nezysuje aj rodicovsky prispevok. U nas jasle nie su. tak mi to je naprd...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
26. aug 2015

@majusqa77 len kebyze ten prispevok daju vsetkym,ktorym sa deti do statnych skolok nedostali...lebo tu sa casto ani 4ci 4,5r.deti do skolky nedostanu,kratko na to dovrsia 3r.ich surodenci a matkam aj tak nic ine neostava,len trcat doma,lebo 2 miesta v sukromnej skolke platit nemozu... Tot hrozilo nam a jednej kamoske to hrozi,ak sa nestane zazrak. 4,5r.jej opat neprijali,mladsie dieta bude mat na jar 3 roky. Dufam,ze sa im to nejak vyriesi,lebo bude jedna z mnohych,co sa nebudu moct vratit do prace.

Pre nas aj tie 3m v sukromnej skolke bola zataz financna,asponze cez prazdniny postrazili stari rodicia (ale uz su vycerpani,lebo strazili 2deti skoro cele leto) a uz aj mladsia ide do statnej...radsej fakt kebyze ten.prispevok je urceny nielen pre deti do 3r...
Alebo nech zabezpecia,aby sa do skolky dostali vsetky deti,co maju 3r.aviac a kto na to ma,nech si sukromnu plati. To by mali vyriesit.

gustawo
26. aug 2015

Ja akosi nechapem tomu prispevku na starostlivost. Poberam este rodicak ale syna 2.5r mi vezmu od septembra do statnej skolky. To mi ten rodicak stat vezme alebo ako?? Dakujem za odpovede

patik114
autor
27. aug 2015

@leontttynka ked zvysuju matersku tak mali aj rodicovsku

majusqa77
27. aug 2015

@gustawo rodicak je viazany na vek dietata (3roky)

majusqa77
27. aug 2015

@gustawo niesi povinna ziadat o prispevok. Oplati sa ti v pripade, ak platis za skolku viac ako je vyska rodicaku

barushkaaa
27. aug 2015

@majusqa77 Ahoj. Prosím, nevieš mi poradiť? moja dcérka bude mať 1.11. 2015 3 roky. Kedy dostanem posledný rodičák? v októbri, či v novembri?

mojalaska123
27. aug 2015

A prispevok na opatrovanie Tzp sa asi nebude zvysovat vsak?

ataz
27. aug 2015

@gustawo nie, nevezme. Ak ide do štátnej školy, tak budeš platiť 60e/mes.
Buď ti štát bude preplácať škôlku, alebo budeš do 3r. poberať rodičovský. Ja som na tom rovnako 🙂 Tzn. že by bola blbosť zriecť sa rodičovského, kvoli preplateniu 60e 😀
Je to hlavne pre súkromné škôlky, tam sa platí celá réžia, väčšinou cez 200e mesačne....Mamičky nemôžu poberať rodičovský aj príspevok (280e) naraz...buď jedno alebo druhé

evittam
27. aug 2015

@barushkaaa Viem, že si neoslovila mňa,ale ak môžem odpoviem. RP sa vypláca za mesiac dozadu -ako mzda. Čiže dostaneš ešte za november v decembri. 😉
@mojalaska123 Ešte nič "neodklepli", všetko sú len návrhy Ficove a tu sú:
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/356067-fi...

majusqa77
27. aug 2015

@evittam vcera to schvalili. Len to este nieje podpisane 🙂

evittam
27. aug 2015

@majusqa77 Tak to mi ušlo, nejak nesledujem správy. Takže predpokladám, že je to už isté - myslím, že to podpísané bude. Dík za info. 😉 A schválili všetkých 15 opatrení?

barushkaaa
27. aug 2015

@evittam jéééj, to si ma potešila. Aspoň bude viac peniažkov k platu, supééér 🙂

majusqa77
27. aug 2015

@evittam tak to som zase nepozerala ja ze co tam je 🙂))) natrafila som len na toto http://najmama.aktuality.sk/clanok/236703/mamy-...

renata1981
27. aug 2015

Ahojte.Neviete ako to je ked som nezamestnana na urade nepoberam ziadne prispevky,ci by som dostala nieco keby som ostala tehu?dakujem

ataz
27. aug 2015

@renata1981 šla by si hneď na rodičovský príspevok (203e)

zuju2
27. aug 2015

@gustawo Áno ,rodičák ostáva do 3 rokov dieťaťa.

renata1981
27. aug 2015

Hned po porode?ci?

mijo53
27. aug 2015

@barushkaaa za november ti príde v decembri, aj keď je to len 1 deň, rodičák sa vypláca za celý mesiac

evittam
28. aug 2015

@renata1981 Ano hned po pôrode,a potom mas este narok na prispevok po nar.dietata a rod.pridavky.

maslenka47
28. aug 2015

@leontttynka uprimne, keby si mala jasle hned vedla domu, tak tam strcis dieta od pol roka a ides do roboty? Ak nie, tak bud rada za rodicovsky prispevok a odpusti si reci typu "pre mna zase nic". 😕

@siska53 suhlas, v prvom rade by mali vyriesit, aby rodicia kam umiestnit deti aj po dovrseni troch rokov. Ako super, ze do 3 rokov prispeju tych 280 eur, ale co potom? Das vypoved a zostanes doma? 😠 a fakt ze nebodaj mas dve...

@majusqa77 prispevok sa oplati ziadat aj rodicom, co maju dvojicky alebo viac deti do 3 rokov, pretoze rodicak dostane len jeden, zatial co prispevok na starostlivost na kazde dieta zvlast.