Nezrovnalosť vo výške rodičovského príspevku

p247
13. nov 2012

Maly sa mi narodil 28. septembra, 17 oktobra mi prisiel rodicovsky prispevok vo vyske 173 eur aj nejake centy, viete mi povedat preco ked jeho vyska je 194... aj nejake centy? dakujem

sisaha
13. nov 2012

@p247 a mesiac predtym si dostala v akej vyske? Ci ty asi nemas narok na materske, ze?

maznacik007
13. nov 2012

@p247 a tebe takato vysla materska a ziadala si potom UPSVAR o dorovnanie?

matozazzo
13. nov 2012

Podla mna ti to prepocitali a dali dohromady - nemocenske + materske, ktore si dostala este za september. Zvysok - rodicovsky sa ti prepocita podla dni a dostanes rozdiel... Ak si nepoberala materske, ale rovno rodicovsky, tak mas narok na rodicovsky len za 28. - 30.9.2012 + rodinne pridavky + pripadne nejaky priplatok, ak si ziadala. A to poslali v jednom. Kazdopadne sa opytaj priamo na socialke (ak materska) alebo na UPSVaR (ak rodicovsky), ale mal by ti kazdym dnom dojst papier, ako to prepocitali.

maznacik007
13. nov 2012

@matozazzo rodicovsky sa posiela cely aj ked je na neho narok len jeden den v mesiaci... cize takto to nebude...

@p247 je mozne ze to bol prispevok pri narodeni a plus pridavok na dieta a ze az tento mesiac ti prijde rodicovsky... resp. treba napisat viac ci si mala narok na materske alebo nie, ci si po narodeni ziadala o RP, a ostatne prispevky... a podla toho sa bude dat dopatrat k tomu co to je ... resp. skus pockat dva tri dni a uvidis co ti pride..
ale mne to vychadza ze je to
prispevok pri narodeni co je 151,37 + 22,54 co je spolu 173,91 EUR... ak je to tak tak by ti rodicovsky prispevok este mal prist teraz v sume za dva mesiace cize 2 krat 194,70 plus jeden krat pridavok na dieta 22,54
podla mna si dala neskoro ziadost na RP uz po case ich spracovania... a tak to min. mesiac nestihli

matozazzo
13. nov 2012

@maznacik007 asi to bude tak... ja som mala matersku a tiez mi potom prisli nejake divne sumy, prepocitavali to, ale dosiel mi od nich list, kde to bolo rozpocitane. Tiez mi napadlo ,ze to poslu na 2x..

p247
autor
14. nov 2012

@maznacik007 velmi dakkujem za vyriesenie dilemmy akonahle mi pride -- rod. prispevok ozvem sa... zrejme to bude tak ako si napisala..

apeiron
16. nov 2012

Dakujeme za rozlusknutie neurciteho prijmu 🙂