Nevybavila som si rodičovský. Čo teraz?

ewkaaa
18. júl 2012

prosim pomoc!!!! prave som zistila že som si nebola minuly mesiac vybavit rodicovsky na upsvar!!!! co teraz to znamena že tento mesiac budem bez peniažkov? ked si to pojdem vybavit este nento mesiac poslu mi peniaze alebo až buduci mesiac? a poslu mi ich aj spätne za tento mesiac? mate niekto s tým skusenosti :( dakujem

katren
18. júl 2012

@ewkaaa tak ked si nikde nebola, nemaju ti co poslat, nie???? peniaze ti tento mesiac uz neposlu, poslu ti buduci za dva mesiace naraz....chod tam cim skor 😉

lili_mia
18. júl 2012

@ewkaaa poradia ti na upsvare, štvrtok je zvyčajne nestránkový deň

ewkaaa
autor
18. júl 2012

@katren dakujem tak cim skor to vybavim

katren
18. júl 2012

@ewkaaa v piatok nech to mas vybavene 😀 😀

bambulka63
18. júl 2012

@katren mas pravdu neposlu ich uz tento mesiac ale az buduci a spetne za predosli mesiac 🙂

kvetinka211
19. júl 2012

@ewkaaa musis to stihnut najneskor do 6 mesiaca veku babatka, inak si nemozes ziadat spätne. To ale v pohode stihas 😉 Ja som to tesne stihla, uz aj stav na ucte v tej dobe zacal vyzerat dost biedne ... ale potom pred vianocami prislo spätne za 5 mesiacov naraz, to bolo super 😉

ewkaaa
autor
20. júl 2012

@kvetinka211 no ale moja malinka ma už 7 a 2týž. tak neviem ci som to nepremeskala :(
vobec som netusila že to takto chodi myslela som že to automaticky mi pride už ta mensia suma, no a nakoniec takto. takže super :( musim tam zaniest aj nejake papiere?

maslenka47
20. júl 2012

@ewkaaa
@kvetinka211 vyplatia ti to od vzniku narokku na rodicovsky prispevok, najviac vsak 6 mesiacov dozadu. Cize ak by ti narok vznikol v januari a ziadost das v novembri, vyplatia ti to od maja. Predpokladam, ze si poberala matersku, takze rocicak by ti mali vyplatit od mesiaca, v ktorom si prestala poberat matersku. Vyplatia ti to ale az dalsi mesiac od podania ziadosti.

trnka77
20. júl 2012

@ewkaaa choď na úrad a popýtaj sa,vysvetli im v akej si situácii a pomôžu ti,ale neseď doma a zisťuj si priamo u nich na úrade........nech sa ti to podarí 🙂 🙂

stanislavao
20. júl 2012

poslu vam peniaze az po tom, co si to vybavite, cize najskor buduci tyzden a bude vam to spatne doplatene za cely cas, kedy vam vznikol narok.

ewkaaa
autor
20. júl 2012

no mne narok na rodicak vznikol tento mesiac, minuly mesiac som este dostala tu vyssiu matersku . Inak dakujem vam za rady 🙂 🙂 😉

kvetinka211
20. júl 2012

@ewkaaa prepac, neskora nocna hodina 😉 Je to tak ako pise @maslenka47 , 6 mesiacov od vzniku naroku, teda koniec materskej´+6mesiacov, teda okolo roku babatka, prepac za chybnu info co som poplietla.
Do 6 mesiacu veku babatka sa vybavuje prispevok pri narodeni a priplatok k prispevku.

ewkaaa
autor
20. júl 2012

@kvetinka211 oki dakujem to ostatne som už mala vybavene 😉 😉 😉