Neuznali mi predĺžený rodičovský príspevok

veronikahuli
4. apr 2022

Prosím Vás, ak mi neuznali predĺžený rodicak zo zdravotných dôvodov, a na papieri nie je nic o odvolaní, ako sa to rieši? Mozem sa odvolať? Poskytla by ste mi niektorá vaše odvolanie? Ďakujem

moni106
4. apr 2022

@veronikahuli. Skus priamo ustredie kontaktovat.mas info s priamej ruky

rachel36a
4. apr 2022

@veronikahuli ked ti pride rozhodnutie, tak mas 15 dni na odvolanie...tiez som to riesila

marlent
4. apr 2022

@veronikahuli ahoj prpsim ta z akych dovodov si posielala? Ze neuznali?

marlent
4. apr 2022

@veronikahuli tiez cakam na rozhodnutie a bojim sa ze neuznaju

janickacrazy
4. apr 2022

@veronikahuli aké má dieťa problémy? Možno keby si napísala viac, tak ti žienky poradia, či sa ti vôbec oplatí odvolať.

9lf9
4. apr 2022

@veronikahuli ak ti prisiel len rozsudok o tom , ze nepriznavaju dlhodobo nepriaznívy zdravotny stav tak voci posudku sa neda odovlat, aby si sa mohla odvolat musis podat ziadost o rodicovsky prispevok a ten ti na zaklade posudku zamietnu a potom mas 15 dni na odvolanie od prevzatia.

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@9lf9 ano mam len posudok, ale nechápem prečo mam podat žiadosť o Rp? Bez toho nepríde rozhodnutie?

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@rachel36a ďakujem pekne, a podavala si RP alebo ti poslali rozhodnutie?

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@janickacrazy malý ma krvavé ekzémy, od koznej mám XY správ ako maly nemôže ist do škôlky, opakujúce sa stafilokoky a streptokoky v nose, hrdle, 4x do mesiaca ma herpesy.. Často je na atb, kvapky, sirupy, maste,... Atd denne ošetrovanie kože, nedovoli nikomu sa ho dotykat len mne

evka64
5. apr 2022

@veronikahuli podla tychto problemov asi nesplnas tabulkovo diagnozu na urcenie predlzeneho plateneho RP. Ja som ho poberala, dcera ma ale diabetes.

9lf9
5. apr 2022

@veronikahuli presne tak nepride ..prisiel posudok ohladom zdravotneho stavu to je odpoved na ziadost o jeho posudenie a zaver na zaklade ktoreho sa posudi ziadost o RP ale aj si ju nedala tak ti nemaju aky RP zamietnut na zaklade nepriznaneho posudku a nemas sa voci comu odvolat, kedze odovolat sa da len voci rozdohnutiu.

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@evka64 ekzem spada do tabuliek 🤷🏻‍♀️ xy ludom priznali a pritom ich deti nemajú nic extra 🙈 nechápem to

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@9lf9 aha, to som nevedela, a ani mi nikto nepovedal ako to funguje aj ked som sa pýtala co v prípade zamietnutia. Iba ze sa mam odvolať 🤦‍♀️ je možné podať naraz žiadosť o RP a zároveň aj odvolanie?

secret.lucia
5. apr 2022

.

evka64
5. apr 2022

@veronikahuli tak potom sa odvolat, drzim palce.

rachel36a
5. apr 2022

@veronikahuli najskor som podala ziadost o prehodnotenie zdrav.stavu a ked mi zavolali ze to malemu neuznali tak som podala ziadost o RP, a ked mi prisla zamietava odpoved tak som sa odvolala.,voci samotnemu posudku sa odvolat neda, az voci rozhodnutiu o nepriznani predlzeneho RP

matkahelka
5. apr 2022

@veronikahuli uznanie/neuznanie zavisi od pobocky UPSVaR a posudkoveho lekara. ziadne pausalne na "toto" uznaju a na "toto" neuznaju, neexistuje. mojej susede uznali a jej syn ma len lahky atopicky ekzem. inak nic. a rovno na 3 roky jej ho schvalili.

9lf9
5. apr 2022

@veronikahuli tak ako pise @rachel36a podat ziadost-rozhodnutie o zamietnuti- odvolanie

veronikahuli
autor
5. apr 2022

@9lf9 dakujem vam baby, konecne som sa dovolala a idem podat žiadosť o RP 🤦‍♀️🙈🤷🏻‍♀️

9lf9
5. apr 2022

@veronikahuli drzim palce

veronika838
11. máj 2022

@rachel36a ahoj môžem sa opýtať a keď si podala žiadosť o ten Rp a po zamietnuti si sa odvolala tak ti ho potom následne schválili? Ja som totiž 22 marca podávala žiadosť o prehodnotenie zdravotného stavu môjho synčeka. Dnes mi az volali z úradu že mi toposudkova lekárka neuznala. Malý trpí od leta chronickou zápchou, má stále plienku, problém s rečou a bola mu zistená u psychológa separacna úzkosť. Do škôlky ísť samozrejme s plienkou nemôže a keďže aj tá zápcha je psychického pôvodu tak mi to ani lekári neodporúčajú ho tam dať. Musím mu každé tri dni robiť klystír a stav sa mu vôbec nezlepšuje a neviem čo teraz robiť čo znovu požiadať o prehodnotenie zdravotného stavu alebo ako ďalej postupovať. Viete mi nejako žienky poradiť?

marlent
11. máj 2022

@veronika838 urcite by som to skusila... vypisala ti tam mudr.vsetky diagnozy aj posudky od psycho?

veronika838
11. máj 2022

@marlent no naša obvodná to tak dosť blbo napísala...písala to na Pc aj dosť zle to bolo vytlačené tak ja neviem či to neprešlo práve kvôli tomuto lebo psychológicka mi hovorila že na malého diagnózu separacna úzkosť schvália určite že s tým už majú skúsenosti že schválili každému...tak ja teda neviem či to nebolo tým. Počkám ešte na ten papier z úradu a poradím sa aj so psychológičkou že čo mám robiť. Či teda podať žiadosť o rodičovský a spätne sa odvolať na to keď mi príde že mi neschválili alebo podať na novo žiadosť o posúdenie zdravotného stavu.

rachel36a
11. máj 2022

@veronika838 ano na odvolanie mi schvalili, ale ja mam dieťa s nevyliecitelnou dg, je autista..zial to ze dieta nie je odplienkovane nie je dovod na RP...pravdepodobne ani uzkost a zapcha...na predlzenie potrebujes dg od lekara, nie psychologa...psycholog nie je lekar...ake problemy s recou? NKS? Ci nieco ine?

veronika838
11. máj 2022

@rachel36a to mi je ľúto že má malý takúto diagnózu a zároveň sa divím že vám to neschválili hneď. My sme.tam mali diagnózu aj z gastra, z logopedie má oneskorený vývin reči. A od psychológicky tu separačnu úzkosť. Aj v tabuľkach na diagnózy ktoré schvaľujú som našla že túto diagnózu schvaľujú a aj vo viacerých diskusiách tu na modrom koníkovi. Preto nerozumiem že jednej schvália ďalšej nie. A tej plienky žiaľ sa nevieme zbaviť lebo ma blok v hlavičke kvôli tomu kakaniu. Ja by som bola veľmi rada keby môj syn nemal takéto problémy a mohol chodiť do škôlky ale žiaľ nemôže a ja do práce tiež nie

janickacrazy
11. máj 2022

@veronika838 Poradím ti, treba ísť k psychiatrovi s malým, nie k psychológovi. Lebo psychiater je lekár a ak ti ten napíše diagnózu, tak vám to pravdepodobne schvália. Mne to tak povedala na úrade, že keby sme nemali správu od psychiatra, tak nám to neschvália. Môj malý mal tiež oneskorený vývin reči, no on v 3 rokoch nevedel povedať ani slovo. Neviem, ako ste vy na tom.

veronika838
11. máj 2022

@janickacrazy ďakujem pekne. Skúsim ešte toho psychiatra a vy ste mali akú diagnózu? Tak náš má slovnú zásobu na 22 mesiacov ho ohodnotila logopedicka. Slová vie a teraz začína skladať vety.

luccija
11. máj 2022

@veronika838 má pravdu chod k psychiatrovi pre radu

rachel36a
11. máj 2022

@veronika838 neschvalili mi hned lebo som mala spravu od psychologa...a to nie je lekar...ked som priniesla od pedopsychiatra tak mi schvalili rovno do 6 rokov..

danda29
11. máj 2022

@veronikahuli nie, pretože až na žiadosť príde odpoveď = rozhodnutie a na to rozhodnutie sa môžeš odvolať