Nestíham reťazový pôrod

sallyy
27. nov 2023

Ahojte baby mozno mi niektora budete vediet poradit 10.2 mi konci rodicak kedze nestiham retazovy porod rozdiel musim vykryt marodkou co nie je problem ale otazka znie 10.2 je sobota nastupit na marodku uz 9.2 alebo az v pondelok co bude 12.2 nerada by som nevedomostou nejak prisla o druhu matersku tu som mala urobenu najvyssiu nemate s tym niektora skusenost alebo kam sa obratit po radu dakujem za kazde info

janababana
27. nov 2023

@sallyy kvoli materskej isto volaj na socialnu poistovnu - super Ti poradia a vysvetlia co mas ako urobit. Alebo ak mas moznost rovno sa chod opytat osobne.

lilinka88
27. nov 2023

Zákon o sociálnom poistení, tam máš všetko napísané

evita_g
27. nov 2023

@janababana ja práveže mám veľmi zlú skúsenosť so soc. poisťovňou. Neochotné, arogantné pracovníčky, akoby tie dávky vyplácali z vlastného vrecka. Kvôli zlej a neúplnej rade som prišla o materskú, tým pádom aj o vyšší rodičák. Radšej si naštudovať zákon a poradiť sa s niekým, čo sa vyzná, ako spoliehať sa na ich "rady"

andula2020
27. nov 2023

@evita_g presne aj ja, tiez sme boli s muzom minuly tyzden, na pobočke v LV, taka neochotna pani tam bola , muz sa chcel ist stazovat nadriadenej ale stopla som ho ..nic okrem toho ze podajte si ziadost o tehotenske/ neskor materske a príde vam rozhodnutie mi nepovedala...nuž, to som vedela aj bez nej

janababana
28. nov 2023

Niektore zeny su spekulantky a zneuzivaju tieto davky, necudujem sa potom tym pracovnickam, ze su odmerane - aj ked presne, nejde to z ich vrecka. Skuste potom zavolat na linku, ale hovory sa nahravaju.

aurora33
28. nov 2023

@sallyy ja neviem, vy a vám podobné si robíte deti preto, že ich chcete, alebo preto aby ste na nich zarábali a mali možnosť ešte dlhšie sedieť doma?

majulino
28. nov 2023

@janababana ako sa to dá zneužívať? Tým, že ide retazovy pôrod? Veď je celkom bežný 2-3 ročný rozdiel medzi deťmi.
Presne kvôli takej pixli som prišla pri najstaršom o materskú, lebo som bola zamestnaná u jej manžela a tak mi TP prepísala z 21.8. na 21.9. a chýbalo mi 9 dní
Zistila som to až po 2,5 roku, keď sa mi narodila druhá dcéra aj to iba preto, že tam nastúpila spolužiačka a veľmi mi chcela pomôcť.
Neskorším šetrením sa zistilo, že jej manzel mi neplatil odvody ako mal a ona robila kadejaké machinácie. Materskú mi už bohužiaľ nedoplatili

20erika07
28. nov 2023

@aurora33 ale no tak, ved materskú si musis vyrobiť, to nie je rodicak. Autorka sa boji o to, ze pride o materskú

aurora33
28. nov 2023

@20erika07 ako môže prísť o materskú?

20erika07
28. nov 2023

@aurora33 to ja netusim, ja mam vacsi vekovy rozdiel medzi detmi takze som sa o to nikdy nezaujímala

sallyy
autor
28. nov 2023

@aurora33 nehnevajte sa ale ste uplne primitivna co vy o tom mozte vediet ako dlho sme sa snazili o druhe ak neviete poradit tak drzte radsej papulu a neurazajte druhe

aurora33
28. nov 2023

@sallyy kde som ta urazila? Normalne som sa opýtala. Ak s takýmto slovníkom vychovávať svoje dieťa tak koniec.

draik
30. nov 2023

@sallyy
Bol by som veľmi pokorný, ak žiadam o radu, ako zase vybabrať so systémom. Už len tým nástupom na PN o vyše dva mesiace. Mať takéto jasnovidecké schopnosti, venujem sa iným aktivitám.