Neschválenie materskej dávky

17. okt 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako to je po tom čo mi neschvália materskú dávku. V práci má v 3. mesiaci tehotenstva prepustili a išla som hneď na pn, žiaľ doktor má už z pnky musel vypísať a dal mi formular na žiadosť o materskú. Viem, že mi ju neschvália pretože spätne nemám platené nemocenské 270dni, neschválili mi predtým ani tehotenskú dávku. Na sociálke som sa bola pýtať ako to bude teraz prebiehať, kto za mňa bude platiť odvody kým nezačnem poberať rodičovský. Tam mi len oznámili že sa musím ísť pýtať na úrad práce. Viem, že peniaze nedostanem ale zaujíma ma či naozaj musím riešiť úrad práce alebo to bude neplatenia materská dovolenka. Na internete som nič nevedela nájsť.

hortenziaj
17. okt 2023

No úrad práce jedine, keďže na PN už nie si, alebo sama zaplatiť odvody ten cca mesiac a pol

modrykolibrik
17. okt 2023

Nevztahuje sa na tehotnu lehota ze ked je tehotna nemozu ju prepustit?

adalmba
17. okt 2023

@modrykolibrik nie keď je v skúšobnej môžu

veronikaszabova
17. okt 2023

@modrykolibrik a mozno mala PP na dobu urcitu (vela ich tu pise, ze "prepustili ma", pritom im regulerne skoncil PP)

marhulka13
17. okt 2023

Normálne sa prihlás na úrad práce, ak nechceš sama nic platiť. Dostaneš iba rodičovský po narodeni babatka, dotial nič. No keď si vedená na úrade, musíš nosiť potvrdenia o hľadaní prace

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. okt 2023

@veronikaszabova mala som zmluvu na rok ale v prvých troch mesiacoch som otehotnela, nadriadeny to zistil a vyhodil má v skúšobnej dobe. Zmluvu by som mala do marca 2024.

inana11
17. okt 2023

A predtým si nepracovala? Tuším za posledné dva roky má byt tých 270 dni nemocenského poistenia… a keď nič tak sa eviduj na urad