Neplatená rodičovská dovolenka a škôlka

rencsike21
19. okt 2017

Dobry den. Moj syn bude mat coskoro 3 roky, chcela by som predlzit rodicovsku dovolenku neplatenu do 6 rokov, chcem sa spytat ci Moze navstivit Maly skolku, ci Moze chodit do skolky?!dakujem az odpoved...

majusqa77
19. okt 2017

max.4 hodiny

rencsike21
autor
19. okt 2017

A este by ma zaujimalo ako treba vybavit rodicovsku dovolenku neplatenu, kam treba ist, vobec neviem... Dakujem za odpovede...

veronikaszabova
19. okt 2017

Treba zajst na UPSVaR, vypnit tlacivo, potom zajst do zdravotnej poistovne.
Na socialku netreba.

Do skolky chodit moze, ale iba na 4h

rencsike21
autor
19. okt 2017

A to kontruluje niekto ci chodit na 4 hod, alebo viac?! Uz mám stoho nervi, ako tó vybavit,... Co tó povedat ze chodi do skolky, alebo tó nepovedat, neviem co mám Robit, som űz stoho zufala,...

saskiaaa
19. okt 2017

Ja mám union a mám predĺženú teda mala som 4 mesiace keďže už robím a v pohodke sme chodili na celi deň do škôlky

saskiaaa
19. okt 2017

Ja som došla s tlačovom na zdravotku
Povedala som jej že keďže bude stále chorí tak chcem predĺžiť a v pohode ale každá zdravotka má asi inak
Len mi povedala Že ak začnem robiť mám sa odhlásiť že robím aby 2 krát nebola platená
Nič že na 4 hodiny do škôlky nespomenula

rencsike21
autor
19. okt 2017

Mi mame dvoveru zp. No uvidime co povedia,takze treba ist naUPSvaR a do zravotnej poistovna?! "tó jé vsetko?

evittam
19. okt 2017

@saskiaaa Pozor, ked ti na to pridu tak ti pekne zrátajú nedoplatok na ZP.😉

evittam
19. okt 2017

@saskiaaa Nema kazda ZP inak. Dieta moze navštevovať skolku len na 4h, ak na cely den tak uz nie si poistenec štátu a platis si ZP sama.

vloky
19. okt 2017

Som tiež išla s dcérkou na predĺženú neplatenu.... Keď mala takmer 5r ochorela vážne a zostala som s ňou doma. Na zdr.poi. mi dali podpísať papiere ktoré som si samozrejme celé prečítala. Bola tam aj časť o cestnom prehlásení že do škôlky Max na 4hodiny. Keď by prišli na to že je na viac musela by som za dané mesiace doplatiť minimálne odvody na zdravotné poistenie

evittam
19. okt 2017

@vloky Presne tak. A tie "minimálne odvody" su tento rok 61,81Eur/mesiac

saskiaaa
19. okt 2017

@evittam
polka ľudí to tak robí lebo to nikto nekontroluje bohužiaľ :-/
A polka sa radšej neprizna že má dieťa na celi deň v škôlke 😀

veronikaszabova
20. okt 2017

Ja ked som si v septembri vybavovala nepl.RP, musela som na UPSVaR priniest rozhodnutie o prijati maleho do skolky, kde je pisane, ci maly ide na pol dna alebo cely den.
100% by som neriskovala davat ho na cely den...

evittam
20. okt 2017

@saskiaaa No nech sa paci nech to robia aj vsetci. Píšem fakty. Ked niekomu na to pridu (a nie je to také ťažké,nakolko UPSVaR je prepojeny so ZP) tak si to doplati. Mne je to naozaj "ukradnuté".
Inak btw.ked "polka ludi skoci z okna podme aj my"...

vloky
20. okt 2017

@saskiaaa samozrejme že nikto nebude kontrolovať či si dieťa priniesla od 6:30 -12:00 alebo či si ho priniesla o 8smej... Ale škôlka zasiela údaje do kedy sú za tvoje dieťa zadpovedni oni... Už ide len o to či si to niekto spojí alebo všimne... Kamaratke si tak teraz všimli a musí vrátiť aj RP aj doplatiť odvody (bola na predĺženej platenej a dieťa na celý deň v škôlke) inak mala ju tam možno 5 dní vsehovsudy inak stále chorá. Nestojí to za tých pár hodín navyše v škôlke...

evittam
20. okt 2017

@vloky My piseme o predlzenej neplatenej.😉

vloky
20. okt 2017

@evittam podmienky sú tam presne tie isté 😉 jediný rozdiel je že pri zlom zdravotnom stave dávajú aj RP. Podpisuje sa presne to isté čestné vyhlásenie na zdr.poi

sasa1310
20. okt 2017

@vloky nepíš tu bludy. Od januára 2011, ak rodič poberá rodičovský príspevok zo zdrav. dôvodov dieťaťa po 3. roku, tak môže byť dieťa na celý deň v škôlke a rodič môže normálne pracovať aj na TPP.
Ak je na predĺženej neplatenej, tak dieťa môže byť max. 4 hodiny denne v škôlke

vloky
20. okt 2017

@sasa1310 dobre vedieť, tak jej to odkazom, lebo na budúcu stredu ju kvôli tomu predvolali 😉

rencsike21
autor
20. okt 2017

Ja mám taku znamu, ktorej dcerka chodi na céli den do skolky, a jé na neplatenom rodicovskom,tak uz neviem van ako tó jé, lebo poznam viac takych.....

vloky
20. okt 2017

@sasa1310 Prosím ťa poradis aký to je zákon, je z toho zufala. Som jej volala že to nebude musiet vrátiť, veľmi sa potešila. Ďakujem

sasa1310
20. okt 2017

@vloky 571/2009 § 3

bibistec
20. okt 2017

@vloky pri tej platenej zo zdrav. Stavu moze na cely den, je to koli tomu ze su rozne postihnutia deti a rozne soc. Zariadenia a rehabilitacne centra kde je ta starostlivost celodenna. Ale mohlo sa to zmenit.

korytnacka1
20. okt 2017

@rencsike21 treba ist do ZP a podpisat prehlasenie o starostlivosti o dieta do 6 rokov veku, UP tusim netreba. Neuvazovali ste aj nad platenou do 6 rokov zo zdr.dovodov dietata ? Dostavali by ste aj rodicovsky prispevok ak by Vam schvalili. Co sa tyka skolky moze tusim na cely den pri neplatenej, tie 4 hodiny viem, ze su na platej predlzenej (podla zdr.stavu dietata)

sasa1310
20. okt 2017

@korytnacka1 a čo si zdravotný stav dieťaťa vymyslí, aby mu ju priznali?

rencsike21
autor
20. okt 2017

Vsak prave, mám zdrave dieta... Uz vobec neviem co mám Robit, ked chcem ist na tű neplatenu,... Lebo hovorim ze poznam tak Matka ktore sú na neplatenom, a ich Deti sú 8 hod v skolke...tak potom nechapem ako tó jé... 🙄

evittam
20. okt 2017

@vloky Ano,ale dieťa v určitých prípadoch moze byt v skolke a ty kľudne v praci.

vloky
20. okt 2017

@rencsike21 už aj ja som z toho jeleň... Pred 4 rokmi keď som bola ja určite mohla byť len na 4 hodky. Ale ako pozerám stále sa to mení. Radšej sa spýtaj priamo na úrade oni ti už poradia čo a ako. Držím palce 😆

evittam
20. okt 2017

@korytnacka1 Ako sme uz napisali viacere- pri NEPLATENEJ môže byt dieťa v skolke len 4h, pei platenej podľa toho co sa uvadza v rozhodnutí od UPSVaR.