Neplatená rodičovská dovolenka

ketinkamk
18. sep 2023

Ahojte , prosím vas viete mi poradiť? dcérka bude mat v októbri 3 roky , do škôlky ju chceme dať až budúci rok, chcela by som požiadat o predlženie rodičovskej dovolenky do 6 rokov , kde všade to treba nahlásiť a požiadat o to? vopred dakujem za všetky odpovede.

vanessa2005
18. sep 2023

@ketinkamk ahojky...pisala som ti spravu

slavomira236
18. sep 2023

@ketinkamk na zdravotnej poistovni vypises tlacivo..na urad ked dieta bude mat 3treba ist oznamit kde sa dieta zdrziava

vanessa2005
18. sep 2023

@slavomira236 neplatena sa uz neda pri jednom dietati inac si musis hradit zdravotnu sama...jedine pri dvoch a viacerych detoch ktore maju do 6 rokov...vtedy mozes byt doma na neplatenej a stat za teba hradi zdravotnu

slavomira236
20. sep 2023

@vanessa2005 to od kedy plati? Bola nejaka zmena? O tom prvykrat pocujem..

vanessa2005
20. sep 2023

@slavomira236 asi bola zmena ale neviem od kedy...ja som tiez chcela ist na neplatenu...tak napokon som sa musela ist zaregistrovat ☹

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
20. sep 2023

@janka2000 tiez si myslim ..minukybrok vsetko tak bolo . Koncil mi rodicak predlzeny zo zd..tak som bola na zdravotke sa informovat a vsetko sa dalo len tlacivo trebalo vypisat na zp

katushkas
24. nov 2023

@vanessa2005 ahoj mozem sa ta spytat kde ti to povedali, ci je ta info overena, ja mam 1 dieta a chcela som ist od januara 2024 na neplatenu rodičovsku dovolenku, cize uz to teda nie je mozne pri 1 dietati? Na nete som nic take nenasla...

vanessa2005
24. nov 2023

@katushkas mne na urade prace podali mylne informacie...tak ze sa to da len treba vypisat cestne vyhlasenie,ze sa staras o dieta a dieta moze navstevovat skolku len na pol dna ak ho teda davas do skolky

katushkas
24. nov 2023

@vanessa2005 ďakujem veľmi pekne za info. Pojdem sa určite v januari aj osobne spytat. A to sa vypisuje v zdravotnej poistovni alebo na úrade práce, nevies?

vanessa2005
24. nov 2023

@katushkas prv na urad a s tym tlacivom do zdravotky

nadejnezomiera
20. júl 2024

@katushkas ahoj, môžem sa spýtať, ako to dopadlo? A ako to celé prebehlo, ako si fungovala s drobcom od januára 2024?
Ja budem zrejme riešiť to isté, len január 2025... 😉 VĎAKA 😘

katushkas
21. júl 2024

@nadejnezomiera ahoj, išla som do poisťovne nahlásiť sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, maly môže chodiť do škôlky na 4 hodiny denne

nadejnezomiera
22. júl 2024

@katushkas myslíš do zdravotnej poisťovne?
Na Úrade práce ani v sociálke si nebola?
A držia Ti miesto v práci? Vďaka ešte za tieto odpovede 🫶🏻

katushkas
23. júl 2024

@nadejnezomiera nie bola som iba v zdravotnej poisťovni tak mi povedali že to stačí. Prácu som pred materskou mala iba na dohodu a to miesto už zaniklo takže si budem hľadať novú

putis
18. aug 2024

Prosím vás,a to do škôlky potom posielajú nejaký papier,že som na predĺženej? Keby som zatajila túto informáciu v škôlke,a chodil by mi normálne na celý deň.. či by sa to dozvedeli..

katushkas
19. aug 2024

@putis ahoj, ja som si v škôlke písala žiadosť o preloženie na poldenny pobyt. Najlepšie bude keď sa spýtaš priamo v škôlke. Neviem či by to zistil niekto, je to nahodené v systéme a ako sú tie poprepájané....Môj syn je tam iba 4 hodiny.