Neplatená rodičovská

zuzana271
11. sep 2022

Dobry večer, som na neplatenej rodičovskej dovolenke...maly mi chodí na pol dna do škôlky, od októbra mám brigádu na mesiac...dva, malého mi zoberú do škôlky od októbra na celý deň, mozem byť ďalej na neplatené rodičovskej ci ako to potom funguje, ked mne skončí brigáda....maly mi aj potom zostáva v škôlke na celý deň...zatiaľ robotu istú nemám po brigáde...

rachel36a
11. sep 2022

Ked nastupis na brigadu, tak prestanes byt osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov...mozes sa potom znovu vratit, ked ti skonci dohoda alebo PP, ale dieta by ti muselo znova ist do skolky len na 4 hodiny

alenah31
11. sep 2022

@zuzana271 pokial budes brigadovat nebudes na "nepl. rodicovskej". Pocas trvania brigady budes zamestnanec (brigada je len ina forma PP). Ked ti zmluva k brigade skonci....zasa mozes na "nepl. rodicovsku"....a dieta do skolky na max. 4 hod./denne.

zuzana271
autor
11. sep 2022

@rachel36a dakujem za odpoveď, a potom co treba, ked už mi bude malý chodiť na cely deň do škôlky? Treba sa zaevidovat na úrade práce...?

rachel36a
11. sep 2022

@zuzana271 evidencia na UP nie je povinna..je len na tebe ci sa zaevidujes, alebo nie a budes si sama platit zdravotne poistenie

zuzana271
autor
11. sep 2022

@rachel36a Dakujem krasne, pekny vecer ešte prajem

kmysiakova
19. jan 2023

Ahojte, prosím vás co a kde treba vybaviť neplateny rodičák?? Len prísť na zdravotku a nahlásiť to?? Ci treba nejaké nejakú žiadosť vypísať alebo doniesť rodný list alebo sa to dá aj cez internet??
Ďakujem