Nastupujem na rodičovskú dovolenku. Mám sa hlásiť na sociálke?

janula7658
14. okt 2020

Chcem sa opýtať od 11.11 idem na rodičovskú dovolenku a budem poberať rodičovský príspevok chcem sa opýtať či sa hlásiť na sociálke či mi má ginekolog vystaviť papier na rodičovský a zaniesť to tam ďakujem za odpovede

veronikaszabova
14. okt 2020

@janula7658 pri ziadosti o RP potrebujes paier, ze ti zamietli MP

fokuska
14. okt 2020

@janula7658 Gynekolog ti nic nevystavuje. Rodicak vyplaca UPSVaR, takze tam o neho musis poziadat. Socialka vyplacala matersku.

janula7658
autor
14. okt 2020

@veronikaszabova ďakujem za odpoveď 🙂

janula7658
autor
14. okt 2020

@fokuska ďakujem

fokuska
14. okt 2020

@veronikaszabova Jaj, ty myslis, ze nema narok na matersku, preto riesi RP? Ja som myslela, ze konci jej MD a prechadza na RD.

veronikaszabova
14. okt 2020

@fokuska ja som to pochopila tak 🙂
Ale je to strasne chaoticky napisane 🙂 tak mozno to je uplne inak 😂👍

mima1
14. okt 2020

No napis ci cakas babo a nemas narok na matersku a preto nastupujes na rodicak alebo si na materskej a nastupujes na rodicak alebo ako?

janula7658
autor
14. okt 2020

@mima1 čakám bábo ale narok na matersku nemám preto nastupujem na rodičak len som chcela vedieť či treba vypytat papier od ginekologicky odovzdať na UPSVaR ale už viem tak ďakujem za odpovede

janula7658
autor
14. okt 2020

@fokuska nie nemám nárok na materskú tak rodičovský príspevok len mňa sa pýtala ginekologicka či mi má dať papier na UPSVaR nie MD mi nekončí teraz som s dcérou na predĺženom rodičaku ale už viem dakujem 🙂

mima1
14. okt 2020

Myslim ze o materske musis poziadat aj ked narok nemasa nasledne s tym papierom na upsvar

fokuska
14. okt 2020

@janula7658 V tom pripade - ano, potrebujes od gynekologicky potvrdene tlacivo na matersku. Musis o nu v SP aj poziadat, aj ked vies, ze narok nemas. Pride ti vyjadrenie o tom, ze narok nemas. To budes potrebovat po porode, ked budes ziadat o RP. Pretoze ten budes dostavat az odkedy sa dieta narodi, nie od 11.11. - predpokladam ze to je 6 tyzdnov pred porodom akoze nastup na matersku. Na tu ale realne nenstupujes ked nepracujes.

janula7658
autor
14. okt 2020

@fokuska ďakujem pekne 🙂