Nástup na skorú materskú dovolenku

jessi06
27. mar 2024

Ahojte otázka. Poberá sa niečo pri nástupe na materskú dovolenku v 34 tyzdni tehotenstva?

@jessi06 materské, ak máš nárok. A toto je normálny nástup na materskú. Rozmedzie je 6-8 týždňov pred očakávaným pôrodom.

jessi06
autor
27. mar 2024

@coccinellaseptapunktata asi mam keď dostávam aj tehotenske.

@jessi06 tak áno, tehotenské do pôrodu a materské od nástupu na materskú.

jessi06
autor
28. mar 2024

@coccinellaseptapunktata to myslíš ze to aj budú vyplácať? Alebo až po narodení dieťaťka.

@jessi06 tehotenské budú vyplácať do dňa pôrodu, keďže sa vypláca pozadu, tak poslednú výplatu dostaneš za počet dní v mesiaci, v ktorom porodíš, ale príde budúci mesiac (ak je to aktuálne, tak niekedy v polke mája máš termín, za tie dni dostaneš TD v júni poslednú). Materské sa tiež vypláca spätne, tz, že prvú výplatu dostaneš v máji za apríl, podľa počtu dní, koľko Ti vychádza od nástupu (pripadne ak už je nástup k 31.3. Tak za celý apríl). Potom každý mesiac.

jessi06
autor
28. mar 2024

@coccinellaseptapunktata ďakujem za odpoveď.

jessi06
autor
17. apr 2024

@coccinellaseptapunktata ešte otázka ta materská sa počíta od môjho posledného zamestnavatela však? Dnes mi lekár vravel ze potom tehotenske zaniká keď ma dá na Materskú.

@jessi06 tehotenské nezaniká, až dňom pôrodu, to nájdeš aj na stránke sociálnej poisťovne, lekár v tom nemá jasno. Ak si bola zamestnaná najmenej 90 dní u posledného zamestnávateľa tak áno.

jessi06
autor
17. apr 2024

@coccinellaseptapunktata jaj tak v poriadku. Áno bola som skoro 3 roky zamestnana. Pýtam sa lebo som ešte v takejto situácii nebola a neviem ako to funguje. To budú posielať spätne takže to schválenie môže trvať aj 2 mesiace však?

tinalia
17. apr 2024

@jessi06 aj skor, maju 30dni na vyjadrenie a zvykne to tak aj nejako prísť. Napr ak nastupis v aprili tak v maji by ti uz mala prist materska + tehotenske

jessi06
autor
17. apr 2024

@tinalia v poriadku ďakujem za info.