Nástup na materskú dovolenku

29. apr 2024

Zdravím. Prosím Vás, našla som info že:
Zamestnávateľovi je potrebné písomne oznámiť nástup na materskú dovolenku minimálne jeden mesiac vopred. Do oznámenia sa zároveň uvádza aj predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku.

Zamestnávateľa som poštou informovala o svojom tehotenstve kde som mu prefotila tehotenskú knizku.

Ako je to s oznámením nástupu na materskú, je nato nejaké tlačivo, dal Vám ho gynekológ. Alebo ste iba poslali dátum kedy nastupujete na MD?

Ďakujem za pomoc.

lilianka28
29. apr 2024

Lekár ti vyplní tlačivo Žiadosť o materské. Ty tam dopíšeš a podpíšeš časť čo treba a odovzdáš zamestnávateľovi. On to potvrdí a odošle na SP.

autor
29. apr 2024

@lilianka28 ďakujem a prosím v ktorom týždni lekár vyplní to tlačivo. Teraz som v 23 tt.

lilianka28
29. apr 2024

To je na dohode s lekárom. Na MD sa nastupuje v rozmedzí 6 - 8 týždňov pre TP, tak treba si to ustriehnuť.

alenah31
29. apr 2024

@lilianka28 to čo opisuješ je Žiadosť o materské, ktoré vypisuje a potvrdzuje zamestnávateľ pre potreby SP. Ona sa pýta na Oznámenie o nástupe na MD pre potreby zamestnávateľa.
@autorka kľudne si to napíšeš sama, napr::

"Oznámenie o nástupne na materskú dovolenku.

V zmysle § 166 ods. 3 Zákonníka práce v platnom znení si Vás touto cestou
ako zamestnávateľa dovoľujem informovať o predpokladanom termíne nástupu na
materskú dovolenku, a to dňa (sem napíšeš dátum, ktorý máš od gynekológa).
V prípade akejkoľvek zmeny Vás bude samozrejme vopred informovať.
S pozdravom
XY."

Rovnako minimálne mesiac vopred oznamuješ nástup na RD kde uvedieš, že dňom XY ti končí materská dovolenka nastupuješ plynulo nasl. dňom na rodičovskú dovolenku s predpokladaným trvaním do (uvedieš dátum kedy dieťa dovŕši tri roky). A zasa, že v prípade akýchkoľvek zmien ich bude v súlade so ZP informovať.

autor
29. apr 2024

@alenah31 super, ďakujem pekne ❤️