Nástup do zamestnania po rodičovskom

fabka102
25. mar 2020

Chcela by som sa spytat, kedy mam nastupit do zamestnania po rodicovskom, ak syn bude mat 29.3. tri roky? 30.3. alebo 1.4.? a musim mat novu pracovnu zmluvu alebo je platna aj pracovna zmluva pred nástupom na matersku dovolenku? dakujem

evittam
25. mar 2020

@fabka102 30.3., plati stara ak sa nic nezmenilo.

henka80
25. mar 2020

A zisti si uz teraz telefonicky na lud. zdrojoch, kolko mas starej dovolenky. To vie prijemne prekvapit.

sale127
25. mar 2020

@henka80 inac ta dovolenka co sa nazbierala za tie roky, da sa iba vycerpat, ci sa da aj preplatit? Ako to je? Dakujem

fokuska
25. mar 2020

@sale127 Vycerpat, preplaca sa iba pri skonceni PP.

zuzka565
25. mar 2020

Môžem sa prosím opýtať. Možno budete tiez vedieť poradiť. Malý mi bude mať koncom mája 3 roky. Chcela som si predĺžiť rodičovský lebo je často chorý. Chodil aj do škôlky a dva dni alebo týždeň vydržal a dva týždne sme sa liečili a tak dookola. Len v momentálnej situácii to naša pediatricka nechce riešiť že keď sa situácia ukludni. Tak som rozmýšľala ze by som s nim išla na OCR. Ja som zamestnaná naďalej. Pracovný zmluva mi trvá. Len neviem ci môžem ísť hneď po rodičovskom na OCR. Dakujem

sale127
25. mar 2020

@fokuska teda keby som dala vypoved po skonceni rodicovskej, mi ju musia preplatit? Dakujem

fokuska
25. mar 2020

@sale127 Ano. Logicky uplynutim vypovednej lehoty skonci PP, cize plati co som napisala - dovolenku ti preplatia ;)

Ale podla mna je hlupost davat po materskej vypoved. Vyodnejsie je ostat na rodicovskej s tym, ze zmluva ti dalej trva.

@zuzka565 Aby si mala narok na OCR, tak potrebujes obnovit nemocenske poistenie. Musis teda nastupit do prace - oznamit to aspon mesiac vopred, ze sa vracias. Mozes sa dohodnut napr. na jednom dni dovolenky a nasledne ist na OCR, ak nechces realne vobec nastupit.

liz_lemon
25. mar 2020

@fabka102 a oznamila si svoj navrat pisomne, mesiac vopred, ako ti uklada ZP?

zuzka565
25. mar 2020

@fokuska Ďakujem

fabka102
autor
26. mar 2020

@liz_lemon ja som teraz pocas rodicovskej na dohode vo firme, takze potom nastupim riadne na zmluvu