Nástup do škôlky a poberanie RP.

ydnew
29. aug 2019

Viem, že tém je tu viac, ale mna by zaujíma oznamovacia povinnosť.
Som povinná niekde niečo oznámiť ak dieťa nástupi do škôlky v 9/19 a RP mi konci 2/20?
Alebo dieťa normálne nastúpi do škôlky ja poberám RP do dovŕšenia 3 rokov a od sep môžem ísť do prace ?
Zanikne RP automaticky keď dieťa dovŕši 3 roky, alebo to treba niekde oznamovať?
Dakujem pekne za užitočné rady

evittam
29. aug 2019

@ydnew Kde sa dieta nachadza oznamujes az po dovŕšení 3rokov veku dieťata. RP zanika dovŕšením 3rokov veku dieťaťa.

ydnew
autor
29. aug 2019

@evittam čiže môžem normálne nastúpi do prace a poberať RP ? A nikde nič neoznamujem áno?Lebo riaditeľka mi cosi splietala , že sa ide meniť oznamovacia povinnost

evittam
29. aug 2019

@ydnew Presne tak. Riaditeľky sa spytaj na zakon a paragraf.

ydnew
autor
29. aug 2019

@evittam 😂😂😂veď som jej povedala , že na rodičku jej to vysvetlím, aby vedela ďalej posúvať informácie . Dakujem pekne

benjaminko2706
29. aug 2019

Dobry den mile maminky.Mozte mi prosim pomoct poradit prosim?ked mam 4 rocne dievcatko a nedavno sme sa prestahovali do ineho mesta vezmu mi dcerku do skolky ???Stale je prihlasena v skolke kde mame trvale bydlisko .neviem ci mi ju vezmu.poradte mi prosim??

evittam
29. aug 2019

@benjaminko2706 A to my mame odkial vediet? Treba sa informovať u zriaďovatela a potom v konkrétnej skolke.