Nástup do práce po MD

veveveronka
4. sep 2022

Ahojte, musím nastúpiť do práce ak má dieťa 3 roky až v decembri a dávam do škôlky už v septembri? Resp môžem byť doma keď dieťa už je v škôlke? Mám TPP

ukulela
4. sep 2022

@veveveronka rodocak ti konci 3 rokmi dietata. Do prace ti staci sa vratit vtedy. Mesiac pred navratom to oznamujes zamestnavatelovi.

veveveronka
autor
4. sep 2022

@ukulela ďakujem

veveveronka
autor
4. sep 2022

@ukulela a ešte otázka, bude si zamestnávayrl zisťovať či mám dieťa v škôlke a ja by som mala byť v práci? Resp . Čo si môže zístit že dieťa je u v školke

konikkon
4. sep 2022

@veveveronka nemusís byť v práci, ak je dieťa v škôlke. Do 3 rokov môžeš byť doma, si na rodičovskej dovolenke. zamestnávateľa nezaujíma, kde je dieťa. Na čo by si to zisťoval, kde je???

marci77
4. sep 2022

@veveveronka
do 3 rokov veku dietata vam chodi rodicovsky prispevok bez ohladu na to, ci pracujete, ci nie

co sa tyka nastupu naspat do prace, je to nas....mozete aj skor nastupit, ale minimalne mesiac dopredu treba pisomne oznamit zamestnavatelovi, co planujete......

veveveronka
autor
4. sep 2022

@konikkon ďakujem pekne za radu

veveveronka
autor
4. sep 2022

@marci77 ďakujem

veveveronka
autor
4. sep 2022

Teším sa že ste mi tak poradili. Popravde nie že by som bola lenivá ale mám ťažkú a rizikovú prácu preto oddalujem ako sa dá aj kôli dieťaťu lebo ma slabšiu imunitu

ukulela
4. sep 2022

@veveveronka nema si to preco zistovat. A ak by sa to aj dozvefel, ty mas moznost cerpat rodicovsku dovolwnku do 3r dietata. Dovtedy ma povinnost ta prijat naspat. Ako sme pisali, nezabudni mu vcas oznamit, ze sa vracias z rodicaku do prace.