Nárok na tehotenský a materskú počas podpory, ak som bola predtým zamestnaná

nika_mela
8. okt 2021

Dobrý deň, mám to trošku komplikovanejšie. Na začiatok, pracovala som predtym v jednej firme vyse 2rokov, dostali sme výpoveď a prechodne som prešla do noveho zamestnania. Počas toho som otehotnela v novej práci som 2mesiace, momentalne som na PN. A chcem ist na podporu, keďže nová práca mi nevyhovuje. Na PNke ostať nechcem. Moja otázka je budem mať nárok aj na tehotenský príspevok ked budem na podpore? Budem mať aj nárok na materskú? Možem počas podpory ist na 2mesiace na brigádu? Bude sa mi aj tá počítať do materskej? Na sociálke mi nevedia jasne odpovedať každá pani mi hovorí inak :( ďakujem za vaše rady a odpovede

konikkon
8. okt 2021

@nika_mela v ktorom si týždni? Kedy máš termín pôrodu?

nafka0483
8. okt 2021

@nika_mela Napis presne datumy kedy trvala ta prva praca, odkedy si v tej druhej a kedy mas termin porodu.

nika_mela
autor
8. okt 2021

@konikkon v7tt termin koncom mája
@nafka0483 prva práca bola od 2/2019 do 31.7.2021 v novej som od 1.8 2021

nafka0483
8. okt 2021

@nika_mela Pocet dni poistenia budes splnat, rovnako ked ukoncis PP, tak budes v ochrannej lehote. Cize budes mat narok na matersku aj na tehotenske.
Financne najvyhodnejsie to bude ostat na PN - budes dostavat nemocenske, potom nastupit na matersku, po materskej vycerpat podporu a nasledne ist na rodicak.

nika_mela
autor
8. okt 2021

@nafka0483 ďakujem tak som rada že mám nárok aj nato aj nato. A kedže som na PN momentalne a som v skúšobnej dobe, myslim si že aj tak so mnou ukončia PP, tak mi príde zbytočné byť naďalej PN.

nafka0483
8. okt 2021

@nika_mela A ty si na PN kvoli comu? Len tak z rozmaru? Ved ak je na to zdravotny dovod, tak predsa naco budes PNku ukoncovat? Nemocenske budes poberat aj po skonceni PP, to na to nema ziadny vplyv.

nika_mela
autor
8. okt 2021

@nafka0483 nie nie na PN som preto lebo som chorá momentálne 😁 a to ze budem poberať nemocenské aj po skončení PP som nevedela, prvy krat som na PNke. ďakujem velmi pekne za info 😊

nafka0483
8. okt 2021

@nika_mela Ahaaa, ja ze kvoli tehotenstvu, ze je nejaky problem. A ano, budes poberat az do skoncenia PN, aj ked ti medzitym skonci PP. Preto som pisala, ze mozes byt na PN az do porodu, lebo som myslela ze kvoli tehotenstvu je problem, ze rizikove alebo nieco.

mogaa
8. okt 2021

@nika_mela ono ide o to, do kedy ťa lekár nechá na PN.....lebo tehotenstvo nie je diagnoza na PN......

nika_mela
autor
8. okt 2021

@mogaa na Pn som do 12.10 a spolu so skončením PN chcem podať aj výpoveď, ale naďalej mi je zle a necítim sa dobre tak si myslim že mi daju opäť PNku

nika_mela
autor
8. okt 2021

@nafka0483 dobre 🙂 ďakujem velmi za odpovede, lebo na tej sociálke som sa ich teda nedočkala čo je smutné, keďže som čakala, že mi tam budu vedieť povedať

nafka0483
8. okt 2021

@nika_mela Ak mas stale rovnaku diagnozu, tak neukoncuj 12.10. PN - chod na kontrolu a nech ti PN trva dalej. Nema zmysel ukoncit a dalsi den znova zacat.
Ak si este v skusobnej dobe, tak nedavas vypoved, iba oznamis skoncenie pracovneho pomeru.

nika_mela
autor
9. okt 2021

@nafka0483 teraz som na PN pre chorobu od lekárky, ale chcela by som ísť na PN od gynekológa, uvidim čo mi povie lekár, ale ďakujem za info 🙂