Nárok na tehotenské

25. aug 2022

Prosím Vás, mám odrobene vyše 270 dni. Len zmluvu mám do polky septembra. Ak sa dám teraz na PN, budem mať v októbri/novembri nárok na tehotenské v prípade tehotenstva? Keďže je tam podmienka, aby trval PP

xena0
25. aug 2022

Tehotenské sa vypláca až od 13tt ale myslím že by si na to nárok mala mať

autor
25. aug 2022

@xena0 áno, to viem, to by bolo na prelome októbra/novembra. Ide mi o to, či si tou PN pomôžem alebo nemôžem nič a neviem, kde to zistiť...

veruska00
25. aug 2022

Toľko viem ze keď si pn tak máš nárok na tehotenske ale podla mňa musíš mat aj tpp!

babovka2321
25. aug 2022

Pokial dobre viem, ci sa das, alebo nedas na PN, nebude to mat na tehotenske ziaden vplyv.

xena0
25. aug 2022

PN nebude mať vplyv si myslím, ak máš TPP do polovice septembra mala by si mať nárok na tehotenské

alenah31
25. aug 2022

podmienkou je okrem potrebných dní poistenia mať - buď aktívne NP - čiže PP musí trvať alebo byť v OL - čiže otehotnieť do 180 dní po ukončení PP. Upravila to zmena zákona o soc. poistení platná od 6/2022. Pokiaľ PP trvá len na dobu určitú - na PN - ak chcete aj aby bola PN platená - treba ísť do 7 dní od ukončenia PP - inak platená nebude.

valeriakadarova
25. aug 2022

Na PN sa ani dávať nemusíš.. keďže budeš v ochrannej lehote tak nárok na tehotenské mať budeš 🙂

biii7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz