Nárok na tehotenské

8. máj 2022

Dobrý deň, nikde som nenašla niečo podobné ako mam ja preto sa chcem poradiť. 03/2020 som bola PN 06/2020 som z PN nastúpila na materskú. Momentálne má dcérka 1rok aj 9m. Som na rodičovskom, v práci mi povedali ze keby mam druhé dieťa do dovŕšenia 3rokov dcérky budem stále pokračovať v RD, že nebudem mať znovu materskú. Budem mať ale nárok na tehotenské od toho 13tt? V práci mi k tomu nevedeli nič povedať. Zmluvu mam na neurčito. Ďakujem za odpovede

alenah31
8. máj 2022

Ak PP trva budes mat pri druhom dietati narok aj na tehotenskea samozrejme aj na materske. Ak sa druhe dieta narodi kym prve dovrsi 3 roky pijde o tzv. retazovu MD a materske nesmie byt zo zakona nizsie ako prve. Cize tak ako pri prvom: 6 az 8 tyzdnov pred porodom nastupis na MD a budes poberat materske, den pred nastupom na MD piziadas o odnatie RP. Od 13tt mas narok aj na tehotenske.

petamich
8. máj 2022

ak pracovny pomer trva budes mat narok na matersku a to bez ohladu na to, ci sa narodi druhe dieta do 3 rokov prveho (ak sa narodi do troch rokov, ide o takzvanu retazovu matersku, ktora v praxi znamena, ze dalsia materska musi byt minimalne v rovnakej vyske ako prva) a ano budes mat narok aj na tehotenske

autor
8. máj 2022

@alenah31
@petamich ďakujem vám veľmi pekne 🙂