Nárok na rodičovský príspevok

dadi_la
5. mar 2014

Prosim vas aky je narok na RP kedze na matersky narok mat nebudem nakolko mi to nevychadza, ake su podmienky na narok na RP a ine pridavky?? A este ci je narok na
RP ak je manzel cudzinec a na sk nema ani trvaly ani prechodny pobyt, je to problem pretoze som videla ziadost o RP a tam sa vypisuje aj o otcovi a taktiez jeho trvaly ci prechodny pobyt na sk. Dakujem pekne za rady

luliu
5. mar 2014

@dadi_la narok na RP mas, nijako to nesuvisi s otcom dietatka.

dadi_la
autor
5. mar 2014

Takze vobec nie je podstatne ze manzel je cudzinec a na sk nema trvaly pobyt? Pretoze nad tym uvazujeme a chceme riesit zeby si tu dal trvaly alebo aspon prechodny ale ak to nebude treba a nijak to neovplyvni narok na RP

luliu
5. mar 2014

@dadi_la nie, tam riesia len teba. Ty si Slovenka s trvalym pobytom a ty ziadas o RP. Plus dostanes rodinne pridavky

luciaobrocnikova
5. mar 2014

dneska som akurat odniesla ziadosti, nejde len o teba, ale aj o manzela, alebo priatela, ved sa to tam aj vypisuje druhy rodic vtej ziadosti....a ak pracuje v zahranici tak nemas narok na rodicovsky...a este dieta musi mat trvaly pobyt aj ty tu na Slovensku a musi mat aj svoju detsku lekarku...je to taka blbost, lebo to by mala dostat kazda mama, ktora sa stara o dieta....

luliu
5. mar 2014

@dadi_la
@luciaobrocnikova sestra je v rovnakej pozicii a dostavala matersku a dostava aj RP

luciaobrocnikova
5. mar 2014

@luliu no ja som im ziadosti odniesla a teraz som zvedava ci mi to priznaju alebo nie...

dadi_la
autor
5. mar 2014

Ja mam trvaly pobyt na sk, aj male sa narodi tu takze to je automaticke potom tato vec s trvalym pobytom na sk, len manzel nema trvaly ani prechodny pobyt na sk, je to riadna hlupot pokial ma inde a pracuje tam, takze ai tu zrejme musi podat o trvaly bo prechodny pobyt a nepracovat a to je na hlavu potom z coho mame zit?! Viem, ze mne narok na MT nevznika to som sa uz pytala takze povedali ze mozem ziafat o RP ale ted a neviem ako je to ked manzel tu nema pobyt.

dadi_la
autor
5. mar 2014

@luciaobrocnikova daj potom vediet ako ti dopadlo to s tym rp

dadi_la
autor
5. mar 2014

@luliu manzel tvojej sestry je taktiez cudzinec a odkial? Pretoze pokial ma trvaly pobyt v eu tak je to iny pripad, nechapem teda tento stat uz.

hakunamatata331988
4. jún 2014

Ja mám rovnaký problém, tiež nemám nárok na RP nakoľko manžel pracuje v zahraničí, musím si vybavovať odtiaľ RP, so spätnou splatnosťou po narodení dieťaťa. Švagrovi takto prišli peniaze spätne ked mal malý cca 7 mesiacov....

fidorka7
4. jún 2014

presne tak ako uvádza hakunamatata331988
Záleží na tom, či matka je v SR zamestnaná, kde žije s dieťaťom - centrum záujmu rodiny a u otca dieťaťa kde pracuje, štátna príslušnosť. popíš bližšie, poradím Ti.

tina716
8. júl 2014

@fidorka7 Ahoj prosim ta o radu ,dnes som bola na urade zaniest ziadost o rodicovsky prispevok a o rodinne pridavky na dieta ,povedali mi ze nemam narok tu na SR kedze moj priatel otec mojho dietata ma trvaly pobyt v CR a aj tam pracuje.Ale ja som odjakziva byvala na SR aj maly tu ma trvaly pobyt ako ja tak preco to nemozem poberat zo SR ? dakujem velmi pekne z radu 🙂

fidorka7
10. júl 2014

záleží na tom, kde máš trvalý pobyt ty, kde dieťa, kde reálne žijete, či ty pracuješ (a v ktorom štáte), kde má dieťa detského lekára a mnoho iných info. Skús mi odpovedať aspoň na tieto, ktoré som ti dala.
@tina716