Nárok na príspevok po skončení rodičovského príspevku

alfirin17
18. máj 2020

Ahojte. Chcem sa opýtat. Mam narok na nejake peniaze od statu ak mi dcerku nezoberu do skolky?
Mam odpracovane 2roky na polovicny uvazok, par mesiacov pred nástupom na matersku som prestupila do druhej firmy svojho zamestnavatela na plny uvazok. O co by som mala ziadat na urade prace? Kolko percenz z hrubej mzdy by mi priznali a ako sa to vypocitava? Dakujem🙂

lucia147852
18. máj 2020

Mrzí ma to ale pokiaľ dcéra nemá nepriaznivý zdravotný stav nárok na nic nemáš. Bud das výpoveď a ak budes mat nárok na podporu tak tu. Alebo neplatené voľno ak s tym zamestnávateľ súhlasí, alebo súkromná škôlka, babky, opatrovateľka....

mogaa
18. máj 2020

@alfirin17 neviem aký konkrétny príspevok myslíš...ak ti bude po skončení RD trvať PP môžeš sa zahlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov(zamestnávate s tým musí súhlasiť)v tom prípade štát za teba uhradí ZP alebo dáš Dohodu o skončení PP a vtedy môžeš získať max.podporu...

fidorka7
18. máj 2020

@alfirin17 kedy malo dieťa tri roky? - asi máš na mysli to predĺženie RP v súvislosti s covidom.

veronikaszabova
18. máj 2020

@fidorka7 ak jej trva PP ( z jej textu som nepochopila, ci este trva), tak nema narok na predlzeny RP.
@alfirin17 PP trva?

fidorka7
18. máj 2020

@veronikaszabova nemáš pravdu - nariadenie č 102/2020 - covid - ak malo dieťa tri roky v marci 2020 a v apríli nemá žiaden príjem /alebo má OČR nižšiu ako RP/ má nárok na RP /doplatok/

veronikaszabova
18. máj 2020

@fidorka7 ak jej trva PP - tak ocr, nie RP.
To nie je RP, ale doplatok do vysky RP.
To.su 2 odlisne veci

alfirin17
autor
18. máj 2020

@mogaa ano, firma kde som pracovala medzicasom zanikla

alfirin17
autor
18. máj 2020

No. Firma kde som pracovala sa medzitym zmenila. Srocka na ktoru som prihlasena uz asi neexistuje alebo ju ma iny majitel teda po skonceni rd uz pracu mam nebudem.

fidorka7
18. máj 2020

@veronikaszabova veď to tak píšem. ak príjem nemá - plný rp, ak má očr, tak doplatok. za predpokladu, že dieťa malo tri roky v marci.

fidorka7
18. máj 2020

@alfirin17 takže mi prosím odpovedz, kedy malo/bude mať dieťa tri roky?

alfirin17
autor
18. máj 2020

@fidorka7 moje dieta bude mat tri roky v decembri. Asi ju nezoberu do skolky, na sukromnu ako slobodna mamicka peniaze nemam. Chcela som si hladat novu prácu aj si robim rozne kurzy ale ked ju nevezmu bude to dost nanic.

fidorka7
18. máj 2020

@veronikaszabova pozri !2 ods. 4 uvedeného nariadenia. Ak úrad bude predpokladať, že by jej mohol vzniknúť nárok na očr, rp vyplatí preddavkovo.

fidorka7
18. máj 2020

@alfirin17 OK takže dovtedy už covid nebude reálny. aký príspevok máš na mysli po skončení rp?

lubka73
18. máj 2020

hlavne musis vediet ci ti trva PP ci nie , ci si dostala vypoved ?

lucka08091
Autor odpoveď zmazal
Zobraz