Nárok na materskú v prípade, ak pôjdem na PN

alenaa209
7. jan 2021

Dobrý večer prosím vás o radu ,, pracujem od 1.10.2020 , podarilo sa mi otehotnieť a termín pôrodu mám 3.8.2021
Viem že musím byť 270 dní nemocensky poistená do pôrodu aby som mala materskú ,,to teda splním ,, ale chcem sa opýtať ako to je s PN, vyzerá to somnou nie dobre a lekárka má chce dať na PN,,, lenže keď som na PN tak sa mi tie dni PN rátajú do 270 dní nemocenského poistenia alebo vtedy je prerušené . ? Ďakujem

pavlinaant
7. jan 2021

@alenaa209 ked si PN tak sa nerata nemocenske poistenie nakolko ho cerpas. 270 dni musis byt aktivne zamestnana bez PN.

alenaa209
autor
7. jan 2021

@pavlinaant ďakujem to som potrebovala vedieť 🙂

daniela1911
7. jan 2021

@alenaa209 ráta sa ti aj obdobie PN do aktívneho nemocenského poistenia. Čiže nárok na materské budeš mať.
Nástup na PN nie je prerušené poistenie.

pavlinaant
7. jan 2021

@daniela1911 pocas PN sa nemocenske pobera a neplati, takze nie nerata. Riesila som to nedavno nez som nastupovala na matersku. Tak mi bolo povedane priamo v Soc. Poistovni

kikusa2021
7. jan 2021
draik
7. jan 2021

@pavlinaant
Mýlite sa.

pavlinaant
7. jan 2021

@draik no tak potom neviem co mi hovorila pani za priehradkou, ale bolo mi povedane ze PN sa nerata.
Kazdopadne v soc poist maju tiez niekedy bordel, lebo mne najprv schvalili matersku 8 tyzdnov a az po mojom telefonate potom schvalili na 6 tyzdnov, pretoze som bola nezamestnana. Tak clovek ani nevie komu verit 🤦‍♂️