Nárok na materskú pre otca

tatehotna
28. jan 2022

prosim poradte mi, manzel pracoval do 03/2020 u jedneho zamestnavatela niekolko rokov, potom chcel prejst do ineho zamestnania, ale v suvislosti s pandemiou (vtedy zavreli cele slovensko-lockdown) ho do novej prace nevzali a do 06/2020 bol evidovany na urade prace ako nezamestnany a v 06/2020 nastupil k danemu zamestnavatelovi. Pracoval u neho rok a minulynrok plynule prestupil do ineho zamestnania, kde je zamestnany do sucastnosti.
Preto by som sa rada poradila, ci splna podmienky na to aby mohol ist na matersku so starsim synom, ja som na materskej s mladsim. Podmienku odpracovanych 270dni splna, len neviem ako to je, ze za posledne dva roky. Za kazdu radu a nazor budem vdacna, v pondelok si zavolam na socialku, ale teraz mam dilemu ci vobec mu ju schvalia, cez tyzden to chcel v praci oznamit, ale teraz som neista.

slavkadi
28. jan 2022

@tatehotna za posledné dva roky pred nástupom na materskú, čo v pohode spĺňa.

zuzana9393
29. jan 2022

A nie je.to nahodou tak, ze ked si ty s jednym dietatom, nemoze byt on s druhym? Ci uz to tak nie je?

slavkadi
29. jan 2022

@zuzana9393 súbeh dvoch materských je možný, matka je na materskej s mladším, otec so starším do 3r veku dieťaťa.

tatehotna
autor
29. jan 2022

@slavkadi dakujem krasne za odpoved 🙂