Nárok na materskú po podpore

anajka266
27. mar 2024

Ahojte,
momentálne som zamestnaná, no otehotnela som a zvažujem výpoveď v práci, s tým,že by som šla na podporu. Odrobené mám niečo cez 2 roky. Mala by som nárok na materskú v prípade výpovede a následneho poberania podpory v nezamestnanosti? Platí ochranná doba aj v prípade výpovede samého zamestnanca?

slawka2208
27. mar 2024

neuvažuješ skôr o pnke?

klarissa25
27. mar 2024

A nechceš si nechať podporu na "potom? Po materskej resp rodičovskej?

tanyan
27. mar 2024

Napríklad tu je to pomerne zrozumiteľne napísané...
https://www.finsider.sk/ekonomika/narok-na-mate...

alenah31
27. mar 2024

@anajka266 ÚP aj SP je úplne jedno kto ju komu podal (výpoveď) a z akého dôvodu bol PP ukončený. Nárok na MD a aj na TD máš splnenú - kľudne môžeš poberať podporu, zároveň s ňou TD (od uk. 13tt) a potom nastúpiš na materskú, bude ti vyplácaná MD + TD (do dňa pôrodu), následne vyšší RP. Dokonca ak bude treba a ostaneš chorá môžeš na PN + vyplatia ti nemocenské keďže na teba (tehotnú) sa vzťahuje 8 mesačná OL.
Ale tiež nechápem prečo chceš ukončovať PP. Pokiaľ je dôvod - choď na PN - potom po MD a následnej RD sa ti ešte veľmi zíde, že ti PP trvá a vieš si napr. potom zaistiť (za istých podmienok) max. podporu ak sa rozhodneš predsa len PP ukončiť.

anajka266
autor
27. mar 2024

@alenah31 ďakujem za odpoveď. Totižto pracovný pomer mám na dobu určitú a skončí mi podľa predbežných výpočtov asi 2 týždne po nástupe na MD.