Nárok na materskú dovolenku

mimka124
16. jan 2022

Ahojte, budem mat narok na matersku? od 4/2018 som bola na materskej, trval mi TPP, potom rodicak, pocas rodicaku od 7/2020 do 2/2021 som pracovala na dohodu (mala suma, ale poistenie mi bezalo), potom som v 4-5/2021 cerpala dovolenku z prace, potom som bola na pandemickom rodicovskom, ale TPP stale trval... a nasledne som 15.7.2021, hned nastupila do novej prace na TPP, ktory trva stale....v tejto poslednej praci bolo dost OCR a aj 2x PN (to sa mi zrejme nerata do tych 270 dni, ci?). Ak by som sla na Pn(narocna praca) mam narok na matersku? Syn uz je v skolke od septembra, 3 roky v 4/2021. A tuto aktualnu pracu mam na urcity cas, v juli mi konci zmluva. Ak by niekto vedel z toho vyjst, tak dakujem za radu.

ikonica
16. jan 2022

Podla mna narok budes mat... Ak aj skoncis v juli, budes v ochrannej lehote, ak uz vtedy budes tehotna ... Jedine co mi tu nesedi je, ze pises, ze si mala pandemicku rodicovsku pocas trvania prac pomeru 🤔🤔🤔

mimka124
autor
16. jan 2022

@ikonica dakujem za odpoved 🙂 diera v systeme. kedze maly mal 3 roky v aprili, ale do skolky nechodil az od septembra, mala som moznost ist na pandemicky rodicovsky, potom bol s nim muz od jula do septembra a tiez je TPP..

mogaa
16. jan 2022

@mimka124 to ale nebol pandemický rodičovský ale pandemická OČR

mimka124
autor
16. jan 2022

@mogaa :D jemine, fakt, pardon, zle som to napisala :D vela udajov a nejak som si to neuvedomila

ikonica
16. jan 2022

@mimka124 no ved toto mi bolo divne... Lebo nemozes byt na pandemickom rodicaku a mat tpp... Ocr je ina vec...