Nárok na materskú

babetko2022
7. máj 2022

Ahojte,viem ,že je tu tých tém požehnane, ale aj tak skúsim. V decembri 22.12.2020 som ukončila prac.pomer dohodou, potom som od februára 2021 poberala podporu do júla, od augusta 2021 som na predĺženom RP zo zdrav.dobodov. Od 1.4.2022 som nastúpila na TPP a od 11.4.2022 aj na dohodu. Dohodu mám na 60 dni a TPP na dobu neurčitú. Som v 10tt. Termín pôrodu cca 8.12.2022 takže nástup na md by bol 27.10.2022 a k tomu dnu keď rátam od apríla z TPP a dohody dni je to presne 270 dni, budú sa mi tam rátať aj spätne dva roky do zadu ešte za december keď som bola zamestnaná (na RD)? Myslim tie dni od 8.12.2020 do 22.12.2020? Alebo ako to je? Dakujem za každú radu.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babetko2022
autor
7. máj 2022

@buduciposlanec TPP mám dosť na vysokú sumu takže tam nebude problem s výškou, ide mi o tie dni či to dobre ratam 😇

lenuska9999
7. máj 2022

@babetko2022 alebo ukončiť dohodu po 60 dňoch normálne, q pracovný omer hlavný nech trvá dlhšie ako dohoda a minimálne 90 dni , potom ísť na PN až do materskej a ta by sa mala počítať z toho nového pracovného pomeru , kde budeš minimálne 90 dní. Opravte ma niekto ak sa mýlim

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lenuska9999 dohoda mi skončí v júni 😇 a plánujem ísť na PN niekedy koncom júla ak sa podarí

lenuska9999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
7. máj 2022

@babetko2022 tak by ti to malo vyjsť takto, že z nového pracovného pomeru sa ti bude počítať materská. 270 dní vlastne spĺňaš za 2 roky a nový pracovný pomer trvá minimálne 90 dní

pieksamaki
7. máj 2022

@buduciposlanec a to nie je povazovane za ucelove?

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lenuska9999 mne ide o tie dni hlavne, aby som splnila nárok do nástupu na MD. Ďakujem.

evelinnka
7. máj 2022

@buduciposlanec 📌 pripinam sa, pretoze aj mna zaujima (kedze naozaj vsetci okolo mna si robia ucelovu matersku) mam na mysli tych 90dni u noveho zamestnavatela. Ci to realne aj niekomu neschvalili. Lebo vediet to musia urcite,sprosti na socialke nie su. Ale realne ako vedia dokazat spatne, ci dana poistenkyna si svoju pracu u noveho zamestnavatela skutocne odpracovala alebo nie. Ked je papierovo vsetko v poriadku, odvody zaplatene, vyplata presla cez ucet. Ma niekto uz skusenost aj s neschvalenim?

melanta
7. máj 2022

@evelinnka zamieta, je mnoho takých prípadov. Ak je to zamestnanie presne na 90 dní. Alebo ak je to zamestnanie u rodinného príslušníka.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matik1
7. máj 2022

@buduciposlanec a túto info máš odkiaľ?

luliu
7. máj 2022

@buduciposlanec blbosť, veľakrát neschvália ako ucelove

matik1
7. máj 2022

@luliu presne ako píšeš

lienka.7
7. máj 2022

@melanta aj tu sa dajú nájsť diskusie, ze SP "robi problemy" a oni sa potom akoze čudujú ze prečo 🤦‍♀️
@buduciposlanec tu nejde o žiadne zaplatené odvody ci mzdu, tu ide o jasny a vopred premyslený úmysel vykonať podvod. Rozumies?
Si myslíš ze v SP su padnuti na hlavu a nevidia, ze doteraz mala žena VZ co ja viem 800€ a zrazu 2300€ v novej práci ako tehotná a na 4 mesiace? Potom vypoved? Jednoznačne účelové konanie.
Verím ze raz začnú aj s trestanim, jednak tých matiek co sa chcú takto podvodom len prizivit a vytiahnuť zo SP peniaze, na ktoré za bežných okolnosti nemajú narok ako aj takýchto zamestnavatelov , ktorí im to umožňujú. A určite nie zadarmo.
@babetko2022 narok mas, z nového PP. Tusim aby sa ti tie dni z dohody zarábali, musi byt ukončená. Nedá sa ti ju predĺžiť o cca. mesiac? Aby si tam nenahanala zbytocne každý deň.

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lienka.7 dá sa predĺžiť jasné

lienka.7
7. máj 2022

@babetko2022 tak predlz, nech to mas na istotu 👍

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lienka.7 a aby bolo jasné ja to nerobím účelovo a ani sa nechystám dať výpoveď nič také, jednoducho sa to stalo, tak verím, že nebudú problémy, som normálne zamestnaná vo firme (nie svojej ani u príbuzného ) 🧐

lienka.7
7. máj 2022

@babetko2022 to nebolo na teba 🤗 ale na rady p.poslanca 👌
Veľa zdravia, nech ti to dobre dopadne 🍀😇

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lienka.7 jasné chápem a ďakujem ☺️

lienka.7
7. máj 2022

@babetko2022 este dodám, vadia mi vyslovene spekulantky, ktoré z minima, pripadne dokonca z nicoho chcú maximum s odôvodnením, ze na chvilku si chcú "prilepšiť".
Ale zase su aj prípady, ze pride žena o prácu, ma pekny plat a bum, ostane tehotná... aj kamoska to takto mala, zial cez koronu prišla o prácu a ano, využila tuto možnosť. Známy ju zamestnal, nech ma fakt matersku aspoň (nie na max.)

babetko2022
autor
7. máj 2022

@lienka.7 veď viem aj ja poznám zopár takých 🙈

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
7. máj 2022

@buduciposlanec vždy a všetkým nie, mnohé, naozaj mnohé to majú zamietnuté. Že ty vieš o 20 prípadoch, kedy to bolo okej neznamená fakt, že stovkám to zamietli.

zuzanockamt
7. máj 2022

@buduciposlanec Píšeš bludy. SP to zamieta ako účel a ešte keď tam má niekto presne 90 dní.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
7. máj 2022

@buduciposlanec nuž, dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým...

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
7. máj 2022

@buduciposlanec áno, tomu verím, podvody väčšinou dobre vynášajú...a trošku by som zvážila na tvojom mieste,čo píšeš na verejné fórum pod profilom s foto...číta to kadekto a v dnešnej dobe nie je problém sa dopátrať k identite, porobiť screenshoty a hups, už sa džbánik rozbije