Nárok na materskú

21. dec 2023

Ahojte. Viem, ze narok na matersku mi vznika, len ak som bola zamestnana posledné dva roky. Ak som ale bola zamestnana v zahranici a na Slovensku len po maturite, co je uz nejakych 12 rokov dozadu, nemam narok na absolutne ziaden prispevok na dieta? Popripade kde sa viem informovat?

autor
21. dec 2023

Planujem sa na Slovensko vratit.

katariiinkaa
21. dec 2023
pribinak
21. dec 2023

Vieš sa informovať v sociálnej poisťovni

nelca0510
21. dec 2023

A čo by si chcela,keď si tu posledných 12 rokov nebola? Choď na sociálnu poisťovňu a nech ti to platí štát,v ktorom si odvádzala odvody.

iv007
21. dec 2023

Preco si nepoziadas v zahranici kde si? Tam ti zrejme vyjde aj vyssia suma.

mogaa
21. dec 2023

Prioritne musíš požiadať o materskú v štáte kde si pracovala....ak chceš dávku na Slovensku, zohľadňuje sa v akom čase prídeš, resp. či prídeš na Slovensko až po pôrode, prípadne prídeš na Slovensko a budeš evidovaná na UP alebo kde vlastne budeš do pôrodu....

sinusoida
21. dec 2023

Máš nárok, normálne zo sociálnej poisťovne. Neviem ako sa to teraz volá...rodičovský príspevok? Normálne aj pri narodení diwťaťa dostaneš príspevok pri narodení dieťaťa, je to jednorazový príspevok, ktorý chodí každému narodenému dieťaťu.

sinusoida
21. dec 2023

Písala som to z vlastnej skúsenosti, aj nám hovorili, že nechodí nám nič, nakoniec sme všetko dostávali až do 3 rokov dieťaťa, ktoré sa už narodilo na Slovensku. Na sociálnom úrade by mal byť zamestnanec, ktorý sa venuje práve takýmto "zahraničným veciam", my sme boli za ním.