Nárok na materskú

zuzka542
30. nov 2023

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom nároku, na materskú.
Tak v novembri 2021 som sa zamestnala inde a začala platiť odvody kvoli vyššej materskej, po cca 4 mesiacoch som išla na pn a potom na materskú a po materskej zase pn…
Od augusta toho roku som na ÚPSVaR.
Neplánovane som teraz otehotnela čiže moja otazka je keby sa zamestnám aspoň na mesiac dva a potom idem na pn akú budem mat materskú alebo z čoho sa mi bude počítať? Ďakujem za všetky odpovede.

draik
30. nov 2023

@zuzka542
Viac sa už systém snáď zneužiť nedá. Predpokladám, že preto nebudete mať problém zaplatiť si odborníka.

saxana000
30. nov 2023

Podla mna uz narok na matersku mat nebudes lebo 270.dni nemocenskeho ku dnu porodu nebude splnenych..4.mesiace si na urade prace netrva pracovny pomer.keby este pokracuje ta PN mozno ale takto pochybujem..ale mozno sa mylim a.po obnoveni poistenia ked odrobis aspon 90.dni vznikne novy vymeriavaci zaklad.urcijuce bude kolko si bola.za.posledne 2.roky na tej PN a.kolko dni realne bolo aktivne nemocenske poistenie..

mima1608
30. nov 2023

Za posledné dva roky musíš mať odrobené 270 dní. A nedá sa zamestnať na mesiac dva pre vyšší vymeriavací základ. Musíš odrobiť aspoň 90 dní v novom zamestnaní, bez PNky.