Nárok na materské ak nestíham reťazový pôrod?

viktoriakoliova
1. nov 2019

Ahoj ženy. Dúfam že mi poradíte. Môj druhý syn bude mať 3roky v januári 2020. Ja mam zmluvu v práci na dobu neurčitú a mala by som nastúpiť do práce. Uvažujeme ale o treťom dieťati. Chcem sa teda spýtat, ak by som otehotnela ešte do toho januára, budem mať nárok na materskú??????

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova Ano. Len ako vykryjes cas do nástupu na dalsiu MD? Mozes čerpať dovolenku, PN, nastúpiť.

viktoriakoliova
autor
1. nov 2019

@evittam asi všetko z toho by som využila. Nastúpila by som po dohode s vedúcou, lebo som čašníčka a ďalej by som si vyčerpala všetku dovolenku aj pn zrejme. Prvé tehotenstvo som bola pn od piateho mesiaca.

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova Inak ak chces lepsiu MD tak idealne odpracovať aspon jeden den v r.2018 napr.na max.VZ.

viktoriakoliova
autor
1. nov 2019

@evittam myslíš rok 2019??

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova Jeej, pardon. Ano. 😁😉

viktoriakoliova
autor
1. nov 2019

@evittam nuž neviem ako by som to zariadila🤔ale nejde ani tak o vysokú materskú ako nárok na ňu. Tým pádom je nárok už aj na vyšší rodičovský príspevok

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova Ako píšeš

viktoriakoliova
autor
1. nov 2019

@evittam ešte ma zaujíma ci sa môže stať že ma prepustia po nástupe do prace aj keď by som bola tehotná 🤔

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova V skusobnej dobe kedykoľvek

viktoriakoliova
autor
1. nov 2019

@evittam som na dobu neurčitú a od vtedy na dvoch materských. Teraz by bol teda nástup po dvoch deťoch. Ale v zmluve sa mi nič nemenilo.

evittam
1. nov 2019

@viktoriakoliova Tak ta môže prepustit len podla ZP

motylik21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz